Nowoczesne stoły do jadalni – jak wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 29 marca 2022

Jadalnia to wyjątkowe pomieszczenie, w którym króluje przyjazna oraz rodzinna atmosfera. To tutaj spotykamy się w gronie rodzinnym i spożywamy pyszne posiłki. Ciepły klimat i przytulny wystrój zachęcają do wspólnego spędzania czasu. Nowoczesny stół do jadalni odgrywa kluczową rolę w aranżacji pomieszczenia. Powinien mieć odpowiednie parametry, aby wygodnie pomieścić wszystkich gości i domowników. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać doskonały stół do jadalni, w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby i gusta.

Nowoczesne stoły do jadalni 

Stół do jadalni musi przede wszystkim pasować do stylu pomieszczenia. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem i mają wiele wspólnego ze światem przyrody. W ten sposób w przestrzeniach rządzi głównie drewno. Surowiec ten nie tylko skutecznie podkreśla cechy nowoczesnego stylu, ale także ociepla pomieszczenie. Drewniane stoły dobrze prezentują się w nowoczesnych i stylowych wnętrzach – dodają charakteru i podkreślają pomieszczenie.

W sklepie internetowym meble24sklep.pl znajdziecie nowoczesne stoły z litego drewna a także designerskie szklane stoły oraz te w modnym stylu vintage z elementami metalu. Miłośnikom najwyższej jakości proponujemy nowoczesne drewniane stoły do jadalni wykonane w loftowym stylu. Dla osób, które preferują uniwersalizm, idealnym pomysłem będzie stół do jadalni biały nowoczesny, który dopasuje się do większości wnętrz.

Jak wybrać odpowiedni stół do jadalni?

Stół powinniśmy wybrać z uwzględnieniem metrażu jadalni i liczby domowników. Jedna osoba potrzebuje około 55-60 cm. jego powierzchni. Pamiętajmy, że ze względu na swą funkcję, mebel powinien mieć ponad 70 cm wysokości.

Nowoczesny stół prostokątny czy okrągły?

Obie formy mają swoich zwolenników. Wiele osób uważa, że nowoczesny stół prostokątny to klasyka w jadalni. Z drugiej strony, nowoczesny okrągły stół do jadalniwygląda niesamowicie i prezentuje się efektownie w pomieszczeniu. Co wybierasz? Kształt meble jest bardzo ważnym punktem.

  • Jeśli nasza jadalnia jest długa i prostokątna, lepiej wybrać duży stół rozkładany do nowoczesnej jadalni,
  • Jeśli natomiast dysponujemy dużą przestrzenią, o zbliżonych długościach ścian, to świetny będzie stół okrągły,
  • Okrągły kształt stołu sprzyja rozmowom, ponieważ wszyscy siedzą w równej odległości od środka, dobrze się widzą oraz słyszą,
  • Z drugiej strony, posiadając stół prostokątny, łatwiej jest zorganizować większą imprezę.

Bardzo wiele zależy więc od indywidualnych preferencji oraz sposobu, w jaki stół będzie wykorzystywany. Warto poświęcić trochę czasu, by to przeanalizować.

Stół rozkładany – wysoka funkcjonalność 

Stół rozkładany do jadalni to najbardziej elastyczne i praktyczne rozwiązanie. Standardowa długość stołu do jadalni lub salonu to około 120 – 200 cm. Rozkładany blat ułatwia zwiększenie miejsca w razie potrzeby. Jednak w życiu codziennym taki stół pozostaje meblem kompaktowym, łatwym do zaaranżowania i zajmującym stosunkowo mało miejsca. Można też oczywiście wybrać stół okrągły z rozkładanym blatem. Po rozłożeniu uzyskujemy zgrabny owalny kształt, czyli wspomniane rozwiązanie pośrednie między stołem prostokątnym a okrągłym. 

Podobne artykuły