Nosi w sobie dziecko bez mózgu, mimo to decyduje się urodzić. Historia uratuje życie nie jednemu dziecku!

Lifestyle Data publikacji: 04 marca 2017

Ta historia wstrząsnęła Internetem. Para wykazała się niesamowitą odwagą i empatią. Keri dowiedziała się, że jej dziecko nie jest zdolne do życia, mimo to postanowiła je urodzić, a sprawne organy dziecka przekazać do przeszczepu innym noworodkom.

Pewnie nie wielu rodziców zdecydowałoby się na coś takiego. Samej jest mi ciężko sobie taką sytuację wyobrazić i bardzo ciężko byłoby mi podjąć taką decyzję. Tym bardziej podziwiam to małżeństwo i ich siłę oraz poczucie wyższego celu.

Royce, mąż Keri bardzo ja wspierał w tej decyzji. Nie chcieli by życie poczętego przez nich dziecka okazało się bezsensowne. Przez 9 miesięcy gdy było z nimi w brzuchu mamy, bardzo je pokochali, ale jednocześnie wiedzieli, że nie jest dane im spędzić życia razem. Nigdy nie zobaczą jak stawia pierwsze kroczki, albo uczy się mówić mama i tata.

Pomyśleli też o innych rodzicach, którzy mogą nie mieć tej samej możliwości. Jednak oni mogli coś zmienić i chcieli dać nadzieję na życie innym noworodkom. Dlatego postanowili urodzić dziecko i przekazać narządy do przeszczepu dla innych, potrzebujących maluszków.

„Nieustannie myśleliśmy o rodzicach, którzy mieli chore dzieci i czekali na cud. Cud, którym miała być śmierć innego dziecka. Nasz Ewa była dla nich właśnie takim cudem” – pisze mąż Keri. Teraz czeka ich najtrudniejszy moment, poród i pożegnanie z dzieckiem”

Jestem pełna podziwu i aż łza kręci mi się w oku gdy myślę o tej rodzinie. Jednak piękne jest to, że ich trud i życie dziecka nie poszły na marne. Mam nadzieję, że wielu z nas ta historia doda siły w trudnych chwilach i pozwoli podjąć właściwe decyzje.

Źródło artykułu: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10104867276515737&set=a.840990231767.2449283.9620049&type=3&permPage=1

Podobne artykuły