Niezwykłe fakty, o których nie dowiesz się z książek

Lifestyle Data publikacji: 09 sierpnia 2019

Chłopiec czy dziewczynka

Na pewno nie raz słyszeliście o tym, że kształt brzucha świadczy o płci dziecka. Wystarczyło aby nasze babcie spojrzały na ciążowy brzuszek by wiedziały, że będzie to chłopiec lub dziewczynka. Jeśli brzuch rośnie tylko do przodu to jest to chłopiec. Jeśli jest większy również po bokach to dziewczynka. Nie ma jednak żadnych badań, które potwierdzałyby ten fakt.

Keczup był kiedyś lekarstwem

Wielu z nas wie o tym, że Coca Cola początkowo była lekarstwem, ale o keczupie mało kto wie. Na początku XIX wieku reklamowany był jako lekarstwo na biegunkę i żółtaczkę. Zrobiono go nawet w formie pigułek. Okazało się jednak, że nie jest to skuteczny środek i zaczęto go sprzedawać wyłącznie jako sos.

Pępek to siedlisko bakterii

Na pewno nie zdawaliście sobie sprawy, że w Waszym pępku jest dużo więcej bakterii niż w łazience. Naukowcy znaleźli na nich prawie 1500 różnych rodzajów bakterii, które nie są znane dotychczas nauce.

Atomy mają dużo pustej przestrzeni

Aż 99,9999999% pustej przestrzeni posiadają atomy. Oznacza to, że gdybyśmy zebrali wszystkich ludzi na świecie i usunęli z nich wszystkie puste miejsca w atomach, ludzkość byłaby wielkości pomarańczy.

Stare jabłka

Czy wiesz o tym, że jabłka, które zazwyczaj kupujesz w sklepie zostały zebrane 6, a nawet 12 miesięcy wcześniej? Przechowywane są one w specjalnych lodówkach o niskim poziomie tlenu, dzięki czemu nie tracą swojego wyglądu.

Podobne artykuły