10 rzeczy, które codziennie robisz źle!

Lifestyle Data publikacji: 03 listopada 2017

Codziennie wykonujemy szereg czynności, jak okazuje się bardzo dużo z nich w sposób niepoprawny. Dzisiaj przedstawimy Wam 10 rzeczy, które robimy każdego dnia źle. Zobaczcie sami!

1. Trzymanie kierownicy

Odpowiednie trzymanie kierownicy w sytuacji niebezpieczeństwa i zagrożenia życia pozwoli nam wykonać pełny obrót kierownicy i być może uniknięcie wypadku. Dlatego ważne jest to by kierownicę trzymać w rozstawie zapewniającym maksymalną możliwość ruchu obrotowego.

2. Pozycja w WC

Okazuje się, że pozycja, której jesteśmy nauczeni nie jest prawidłowa i najzdrowsza dla naszego organizmu. Przede wszystkim nie jest naturalna, a wynika z kulturalnych norm, które wyuczyła ludzkość. Wypróżnianie się w takiej pozycji jest kłopotliwe i tak naprawdę nie jest pełne.  Najlepsza pozycja to podobna do “kucania w lesie”. Pozwala to rozluźnić mięśnie i ułatwić cały proces. Dlatego też powstały nawet specjalne stopnie do toalety, które ułatwiają nam przyjęcie tej pozycji. Dzięki temu nasza ubikacja przyjmuje formę “ubikacji kucanej”.

3. Stosowanie antyperspirantu

Najlepszy moment aby użyć kulki pod pachy to wieczorem po kąpieli. Gdy zrobimy to rano tak naprawdę antyperspirant zapcha gruczoły potowe. Robimy to wieczorem na osuszoną skórę, gruczoły potowe są wtedy bardziej aktywne. Dezodorant działa zazwyczaj przez 24 godziny więc nawet po porannym prysznicu nadal będzie spełniał swoją rolę.

4. Składanie ubrań

Zobaczcie jak można złożyć ubrania aby zajmowały mało miejsca w szufladach, a jednocześnie dostęp do nich był wygodny :)

5. Kaszel

Podczas kasłania czy kichania nie używaj dłoni do zakrywania ust, przenosisz na nie wszystkie zarazki, a następnie i tak dotykasz innych rzeczy. Dlatego najlepiej kichać czy kaszleć w rękaw.

6. Czyszczenie blendera

Zamiast męczyć się z czyszczeniem blendera wlej do niego ciepłej wody, trochę płynu do mycia i go włącz :) Potem wystarczy wypłukać!

7. Spanie w biustonoszu

Według opinii lekarzy spanie w biustonoszu wpływa negatywnie na zdrowie kobiety. Ucisk na piersi i więzły chłonne, które w nich się znajdują sprawia, że te nie mogą pełnić swoich funkcji o oczyszczać tego elementu naszego ciała z toksyn.

8. Spanie z wilgotnymi włosami

Włosy po kąpieli zawsze powinny być osuszone. Włosy wilgotne dużo łatwiej ulegają uszkodzeniom. Dodatkowo wilgotne włosy to świetne miejsce do rozwoju bakterii, a tym bardziej gdy położymy je na poduszczę, które również od nich będzie wilgotna. W naszym łóżku i tak znajduje się wiele mikroorganizmów więc nie warto ich karmić i stwarzać dodatkowo korzystnych warunków do rozwoju grzybów i bakterii. Jeśli nie chcesz ich suszyć możesz kupić sobie ręcznik z mikrofibry, który wchłania wodę 10x lepiej niż zwykły ręcznik. Wtedy po kąpieli dobrze wyciskamy w niego włosy.

9. Używanie nóżek od klawiatury

Jeśli ich używasz to źle bo wtedy twój nadgarstek będzie obolały od ustawiania się w nienaturalnej pozycji. Dlaczego więc producenci klawiatur nadal je robią?

10. Wieszanie spodni

Jeśli wieszasz spodnie na wieszaku zawsze używaj do tego rolki po papierze. Dzięki temu spodnie nie tracą swojego zgrabnego kształtu i nie tworzy się przedziałek do długiego wiszenia w szafie.

Podobne artykuły