6 pomysłów na meble do przedpokoju – przechowywanie ubrań i butów

Wnętrza Data publikacji: 16 czerwca 2024

Przedpokój to bardzo ważne pomieszczenie w naszym domu. Choć zwykle nie jest duży, to pełni istotną rolę. To tutaj przygotowujemy się do wyjścia i rozbieramy po powrocie do domu. Tutaj przyjmujemy w pierwszej kolejności gości. Dlatego powinien być ładny, ale i praktyczny.

Meble w przedpokoju pełnią dość istotną rolę. Powinny bez trudu pomieścić odzież i obuwie domowników, tak by nie musiały leżeć na samym widoku i zawadzać. Musza również zapewnić dodatkowe miejsce w razie wizyty gości.

Powinny też ułatwić nam ubieranie się, a także ostatnie poprawki. Dlatego tak przydatna jest ławeczka, na której wygodnie możemy ubrać buty sobie lub dzieciom. Ważne jest również lustro, w którym możemy się przejrzeć przed samym wyjściem i jeszcze poprawić elementy garderoby czy makijaż.

Dlatego warto przedpokojowi poświęcić trochę uwagi. W tym artykule zebraliśmy dla Was 10 inspiracji na meble do przedpokoju.

1. Prostota i praktyczność

Prosty i praktyczny mebel, który łączy kilka funkcji w jednej. Mamy szafkę na buty oraz ławkę, na której możemy usiąść. Na górze natomiast kilka wieszaków na ubrania. Jeśli nie mamy w przedpokoju wiele miejsce, takie meble pełnioące wiele funkcji na raz z pewnością nam się przyadzą.

2. Lustro w przedpokoju

Lustro przy samym wyjściu z domu pomoże nam skontrolować wygląd i poprawić co nieco przed wyjściem. Jest też dodatkową dekoracją.

3. Meble w zabudowie

Jeśli hol jest bardzo wąski i mamy taką możliwość architektoniczną, to warto przemyśleć meble zabudowane w ścianie. Pod warunkiem, że z drugiej strony jest odpowiednio dużo miejsca i w ścianie może znajdować się tak duży otwór.

4. Szafa do przedpokoju w stylu minimalistycznym

Dla fanów minimalizmu również mamy ciekawe rozwiązanie. Jak Wam się podoba?

5. Dodatkowa garderoba w przedpokoju

Jeśli mamy dużą rodzinę, wtedy w holu stworzenie czegoś na wzór dodatkowej garderoby wcale nie jest złym pomysłem.

6. Pufa w zabudowie

Bardzo modne ostatnio rozwiązanie. Ławka w zabudowie z tapicerowanym siedziskiem. Wygląda stylowo i jest całkiem praktyczna. Pod warunkiem, że wieszaki umieścimy odpowiednio wysoko. W przeciwnym wypadku powieszona spora ilość odzieży wierzchniej skutecznie uniemożliwi korzystanie z siedziska.

Podobne artykuły