Mama ostrzega na Facebooku przed nowym popularnym gadżetem Fidget Spinner. Nie kupujcie go dzieciom!

Parenting Data publikacji: 03 czerwca 2017

Ostatnio rozszalała się moda na Fidget Spinnery. Kupują je dorośli, ale również dzieci. Ta mała zabawka ma odstresować i chociaż nie rozumiem jej fenomenu to trzeba przyznać, że stała się bardzo popularna.

Te kolorowe plastikowe zabawki obracają się w rękach na łożyskach, które są w nie zamontowane. W Internecie pojawiło się mnóstwo instrukcji jak za ich pomocą wykonywać różne triki. Dzieci chętnie próbują to naśladować aby zaimponować rówieśnikom.

Na pierwszy rzut oka zabawka wydaje się nieszkodliwa, tak samo myślała Kelly, która kupiła go swojej córce. Wynikła jednak z tego dramatyczna historia, a Kelly postanowiła ostrzec innych rodziców w Internecie.

Niestety mama nieomal straciła swoją ukochaną córkę. Jechały samochodem gdy z tylnego siedzenia usłyszała cichy jęk. Kiedy odwróciła się przeżyła szok. Dziewczynka zrobiła się czerwona, a w oczach widoczne były tylko białka. Niestety mimo prób ratowania córki trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie.

Po walce lekarzy udało się ją z wielkim trudem uratować. Dzisiaj dziewczynka czuje się dobrze, ale nie chce już patrzyć na tę zabawkę. Łożysko wyskoczyło i utknęło w przełyku dziewczynki. Niestety dzieci często nie wiedzą jak prawidłowo posługiwać się zabawką.

Dlatego mama ostrzega, że zabawka ta nie jest dla wszystkich dzieci w każdym wieku. Mocowania, które są w plastikowej zabawce są dosyć słabe. Może to doprowadzić do wielu tragedii, wybicia oka, zakrztuszenia lub zranienia.

Źródło artykułu: http://www.heftig.de/fidget-spinner/

Podobne artykuły