Loftowe domy – postaw na nowoczesne rozwiązania 

Mój dom Data publikacji: 12 maja 2022

Estetyczne, innowacyjne, ekonomiczne i funkcjonalne – to jedne z najważniejszych cech, których szukamy w domu. Jednak postawienie tradycyjnej inwestycji wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, ale także długim czasem oczekiwania i wieloma formalnościami. Jak ułatwić proces pozyskiwania własnego M? Odpowiedzią się domy loftowe https://loftowedomy.pl/. Czym są domy loftowe i dlaczego warto w nie inwestować? 

Domy loftowe – co to jest? 

Domy loftowe, inaczej nazywane też modułowymi to nowoczesne rozwiązanie zarówno do mieszkania na co dzień, jak i na działkę. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą w krótkim czasie stać się właścicielami nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu. Domy modułowe powstają przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii. Komponenty produkowane są w fabryce, następnie składa się je w całość. Tym sposobem możemy stać się właścicielami domu w zaledwie kilka tygodni. 

Domy modułowe mają powierzchnię maksymalnie 35m2. Nie są więc za duże, jednak zapewniają wystarczającą przestrzeń dla jednej osoby, czy nawet pary. W zależności od ułożenia możemy wydzielić w domu loftowym sypialnię, salon z aneksem kuchennym oraz łazienkę. Wbrew pozorom domy modułowe są wyjątkowo przestrzenne. Nad projektami pracują specjaliści, dzięki czemu możemy mieć pewność, że miejsce zostanie maksymalnie wykorzystane. 

Dlaczego warto inwestować w domy modułowe? 

Domy modułowe to alternatywa dla tradycyjnych nieruchomości. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim domy loftowe są dużo tańsze w produkcji, niż domy murowane. Decydując się na dom modułowy, zaoszczędzamy jednak nie tylko pieniądze, ale także czas. Czas powstawania domy loftowego jest znacznie krótszy. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą dłużej czekać na własne cztery kąty.

Co więcej, domy modułowe powstają przy wykorzystaniu ekologicznym materiałów. Dzięki temu nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Ponadto są energooszczędne. Tym sposobem nie tylko zadbamy o naszą planetę, ale także o własną kieszeń. Stalowa konstrukcja domu modułowego przekłada się na mobilność inwestycji. W jaki sposób? Otóż dom modułowy możemy z łatwością rozmontować i złożyć go ponownie w nowej lokalizacji. 

Z kolei do wykończenia domu loftowego wykorzystywane są naturalne materiały, takie jak drewno. W efekcie dom modułowy wyróżnia się nowoczesnym i stylowym designem. Tego typu inwestycje są więc ekologiczne, funkcjonalne, estetyczne i ekonomiczne. Spełniają wszystkie cechy, które powinien posiadać idealny dom.  

Domy modułowe a zezwolenie na budowę

W przypadku tradycyjnej inwestycji musimy uzyskać pozwolenie na budowę domu. Jest to czasochłonne zadanie, które co więcej, nie zawsze kończy się sukcesem. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku domów modułowych. Ponieważ jest to inwestycja, która nie wymaga fundamentów oraz nie przekracza 35m2, to nie musimy posiadać zezwolenia na postawienie takiego domu na naszej działce. To bardzo dobra informacja dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na wypełnianie licznych formalności.  

Podobne artykuły