Lekarz Ci tego nie powie. 5 genialnych zastosowań cebuli!

Lifestyle Data publikacji: 09 czerwca 2018

Czy wiesz, że prawidłowa nazwa botaniczna cebuli to czosnek cebula? Jest ona bowiem gatunkiem należącym do rodzaju czosnku. Cebula pochodzi z Azji Środkowej. Pierwsze rysunki cebuli znajdziemy już sprzed około 5000 lat p.n.e.  Starożytni Egipcjanie oraz Rzymianie regularnie ją uprawiali i jedli. Cebula również dwa razy wymiona została w Biblii. Starożytni Greccy sportowcy jedli jej bardzo duże ilości, wierzono, że poprawia sprawność fizyczną.

Cebula jest bogata w witaminy, zawiera witaminę C, A, D, E, K, witaminy z gruby B, kwas foliowy, cholinę. Oprócz tego znajdziemy w niej fosfor, wapń, magnez, potas, sód, żelazo, miedź, cynk, mangan, selen.

Na ukąszenia owadów

Gdy ukąsi Cię jakiś owad jak najszybciej przyłóż do tego miejsca plasterek cebuli. Skutecznie łagodzi efekty ukąszeń komarów, meszek, a nawet pszczół i os.

Plamy starcze

Chcesz pozbyć się plam starczych ze skóry? Wmasowuj w nie świeżo przekrojoną cebulę tak by wydzieliła swoje sosy.

Na wymioty

Wystarczy, że posiekasz 1 biała cebulę i wyciśniesz z niej sok. Następnie zaparz miętę i wypij dwie łyżeczki z soku cebuli, a następnie po pięciu minutach wypij dwie łyżki mięty. Po pięciu minutach powtórz proces. Po kwadransie problem z wymiotami powinien być rozwiązany.

Infekcja ucha

To stary babciny sposób. Posiekaną cebulę należy zawinąć w gazę i umieścić ją w okolicach ucha. Dzięki temu zwalczymy infekcje i ból ucha.

Sposób na kaca

Jeśli masz problem z syndromem dnia następnego to idealnym rozwiązaniem będzie zupa cebulowa. Poprawia ona funkcjonowanie wątroby.

Źródło artykułu: http://zdrowie.hotto.pl/czy-powiedzial-ci-lekarz-ze-cebula-robi-takie-cudowne-rzeczy-oto-13-przepisow/

Podobne artykuły