Lampy podłogowe – sposób na modny salon!

Wnętrza Data publikacji: 15 marca 2021

Lampa podłogowa jest nie tylko źródłem światła, ale i również dekoracją wnętrza. Traktować należy je jako dodatkowe źródło światła, ale również element wystroju. Szeroki wybór modeli, jaki obecnie mamy do wyboru daje nam duże pole do popisu. Dzięki temu możemy sprawić, że nasz salon będzie wyglądał wyjątkowo, a wrazie potrzeby lampa podłogowa będzie uzupełnieniem oświetlenia górnego w naszym salonie.

Lampy podłogowe – czym się kierować podczas wyboru?

Warto wziąć pod uwagę zarówno względy estetyczne, jak i walory oświetleniowe. Jeśli mamy duży salon lampy podłogowe do salonu mogą pomóc nam doświetlić wieczorami ciemniejsze miejsca. Będą dodatkowym źródłem światła podczas czytania, pracy na komputerze czy konsumpcji posiłków.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, by lampa ta nawiązywała stylistycznie do wnętrza. Nowoczesne podłogowe lampy charakteryzują się zazwyczaj minimalizmem.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy zdecydować się na coś bardziej tradycyjnego. Na lampę podłogową z dużym kloszem i zdobieniami, jeśli tylko będzie w jakiś sposób korespondowała ona z innymi dodatkami do naszego wnętrza.

Szeroki wybór lamp podłogowych do salonu sprawi, że każdy z nas z pewnością dobierze egzemplarz idealnie pasujący do wystroju naszego wnętrza. Oczywiście stosować możemy je również w innych pomieszczeniach. Jednak ze względu na to, że salon zazwyczaj jest największym pomieszczeniem w naszym domu czy mieszkaniu, a lampa podłogowa zajmuje część miejsca, zwykło się najczęściej stosować je właśnie tam.

Lampy podłogowe do salonu są więc najczęściej wybieranym rozwiązaniem na dodatkowe oświetlenie. W mniejszych pomieszczeniach i trudniej ustawnych zwykle korzystamy z kinkietów, które wspomagają oświetlenie górne.

Trzeba jednak przyznać, że lampy podłogowe tworzą pewien niepowtarzalny klimat. Modna lampa podłogowa może całkowicie odmienić pomieszczenie. Dlatego też jest świetnym pomysłem do gabinetu czy sypialni, jako oświetlenie dodatkowe, przy którym możemy skupić się na nocnej lekturze w kąciku czytelnianym bez utrudniania snu naszemu partnerowi.

Nie bez znaczenia w tworzeniu tego nastroju jest kolor światła. Jeśli chcemy stworzyć przytulną atmosferę, a jednocześnie nie chcemy by światło było dla nas denerwujące, warto postawić na barwy ciepłe. Są one najbardziej zbliżone do naturalnego światła słonecznego.

Jeśli jednak zależy nam na nowoczesności, z pewnością spodobają nam się kolory zimne. Wyglądają one dużo modniej, ale światło tego typu jest dla nas nienaturalne i nie wszystkim osobom może zapewnić komfort wielogodzinnego przebywania w pomieszczeniu oświetlonym jasno w ten sposób.

Podobne artykuły