Ładna dziewczyna i brzydki chłopak – czy taki związek ma szansę?

Porady Data publikacji: 10 czerwca 2021

Ładna dziewczyna – każdy posiada błędne przekonanie, że kobieta, która zachwyca urodą musi znaleźć sobie odpowiednio czarującego partnera. Doświadczenie oraz różnorakie historie z życia wzięte pokazują, że wcale tak nie musi być. Często mówimy, że miłość jest ślepa, jednak nie ulega wątpliwości, że kobiety dużo więcej uwagi poświęcają osobowości, a nie samej aparycji i powierzchowności.

Piękna kobieta – czy musi mieć równie atrakcyjnego partnera?

Na świecie istnieje mnóstwo pięknych, niezwykle atrakcyjnych pod względem aparycji kobiet. Wygląd nie zawsze jest jednak dla nich najważniejszy, dlatego wiele z nich bulwersuje się na wieść, że wręcz wymaga się od nich, by partner był równie atrakcyjny.

Partnerka ładniejsza od partnera nie jest przecież niczym złym. Świat oraz uczucia rządzą się własnymi prawami, dlatego nikt nie może wymagać, by kobieta olśniewająca swoją urodą na siłę szukała mężczyznę, który będzie jej w tym dorównywał. Dla wielu przedstawicielek płci pięknej powierzchowność nie jest najważniejszą cechą, dlatego zdarza się, że nawet nie zwracają na niej odpowiedniej uwagi.

Empatia, emocje, inteligencja – to coś, co czasem przyciąga piękne kobiety znacznie silniej, niż uroda mężczyzny. Atrakcyjna kobieta wcale nie potrzebuje przystojnego, wysportowanego mężczyzny, który co tydzień odwiedza fryzjera i chodzi wyłącznie w markowych ubraniach. Wyznacznikiem idealnej pary wcale nie jest piękny wygląd obojga, nawet jeśli związek nosi niekiedy cechy mezaliansu. Jeśli ładna kobieta jest pewna swoich uczuć do brzydkiego chłopaka, nie powinna przejmować się żadnymi komentarzami, nawet jeśli płyną z ust bliskich jej osób, nawet rodziny.

Związek brzydkiego chłopaka z ładną dziewczyną w oczach bliskich

Ładna dziewczyna i brzydki chłopak – bardzo często tego rodzaju związki budzą w bliskich osobach pary kontrowersje. Możliwe, że dzieje się tak, ponieważ wpływa na to zazdrość czy też niedowierzanie. Ze związkiem ładnej dziewczyny z brzydkim chłopakiem niezwykle często jest podobnie, jak ze związkiem bogatego chłopaka z biedną dziewczyną – każdy doszukuje się nieczystych intencji jednej ze stron.

Związek atrakcyjnej kobiety oraz niezbyt ładnego mężczyzny w oczach bliskich dziewczyny nigdy nie wygląda dobrze. Cała rodzina, a nawet przyjaciele głośno zastanawiają się, co ją pociąga w niezbyt atrakcyjnym mężczyźnie. Dzieje się tak, ponieważ bardzo często rodzina ma inne wyobrażenie na temat partnera dla swojej córki, siostry czy wnuczki. Panuje bowiem przekonanie, bardzo krzywdzące, iż ładna dziewczyna powinna mieć wyłącznie atrakcyjnego faceta u  swego boku. Z tego względu brzydki chłopak nie może wpisać się w oczekiwania całej rodziny. Jeśli atrakcyjna kobieta posiada bogatych rodziców, a na jej barkach w przyszłości ma spocząć ciężar biznesu, bardzo często rodzice wręcz żądają, by zmieniła partnera, ponieważ brzydki chłopak nie sprawdzi się jako wizytówka firmy.

Zanim jednak rodzina oraz bliscy atrakcyjnej dziewczyny zaczną krytykować jej wybór, warto zastanowić się nad pobudkami, które nią kierują. Zamiast rzucać dobrymi radami na prawo i lewo czy też krytycznymi uwagami, należy na spokojnie porozmawiać z nią o tym fakcie. Całkowicie inaczej bliscy wypadną wtedy w oczach dziewczyny, weźmie pod uwagę wszelkie wątpliwości, a nawet je rozwieje. Potrzebna jest do tego jednak spokojna rozmowa, bez emocji, złości i wyrzutów.

Częstą możliwością, dla której kobieta o pięknej sylwetce oraz bardzo atrakcyjnej twarzy wiąże się z brzydkim chłopakiem jest fakt, iż sama nie zdaje sobie sprawy ze swojej, przyjemnej dla oka, powierzchowności. Wiele kobiet wychowuje się wśród kompleksów, które wpływają automatycznie na jej pewność siebie, a tym samym – na jej wybory.

Powodem, dla którego ładna dziewczyna zdecydowała się na danie szansy nieco mniej atrakcyjnemu mężczyźnie jest także chęć zmian. Mnóstwo kobiet, zwłaszcza tych bardziej empatycznych, czuje się źle będąc świadkiem nagonki, jaka spotyka brzydszych ludzi.

Związek atrakcyjnej dziewczyny z nieatrakcyjnym mężczyzną w oczach jego bliskiego także spotyka się z przeróżnymi obiekcjami. Rodzina zastanawia się, jaki jest głębszy sens tworzonej relacji. Bliscy w takich przypadkach niejednokrotnie obawiają się o stan psychiczny mężczyzny, zwłaszcza, jeśli atrakcyjna dziewczyna po jakimś czasie porzuciłaby go. Takie wydarzenie mogłoby niekorzystnie wpłynąć na stan psychiczny brzydkiego chłopaka.

Druga strona medalu w przypadku bliskich brzydkiego mężczyzny jest taka, iż rodzina mogłaby mieć obiekcje co do uczuć kierujących mężczyzną. Związek z ładną dziewczyną nie musi oznaczać wielkiej miłości. Chłopak może chcieć ją wykorzystać, by zdobyć popularność w szkole bądź na studiach.

Patrząc na to z jeszcze innej strony, jeśli brzydki chłopak posiada bogatych rodziców z dobrze prosperującą firmą, mogą obawiać się, że dziewczyna związała się z nim wyłącznie dla pieniędzy oraz wygodnego życia.

Jak widać, ładna dziewczyna i mało atrakcyjny chłopak wywołują razem wiele kontrowersji zarówno w gronie jej bliskich, jak i jego. Wszystko jednak zależy od uczucia – jeśli jest prawdziwe, nic nie powinno stanąć na drodze nawet tak połączonej dwójce.

Czym jest sapioseksualizm?

Rodzina ładnej dziewczyny bardzo często szuka przyczyn, dla których córka, wnuczka czy siostra związała się z brzydkim, nieatrakcyjnym mężczyzną. Odpowiedzi poszukiwane są w wielu miejscach, także w Internecie. Nic więc dziwnego, że prędzej czy później w oczy może rzucić się termin sapioseksualizm. Co on oznacza?

Najprościej mówiąc, sapioseksualizm jest sposobem postrzegania osób za atrakcyjny, ale nie pod względem wyglądu i aparycji, a poprzez pryzmat inteligencji, zdolności, aktywności czy hobby. Jest to swego rodzaju trend, jaki został wykształcony przez ludzi w XXI wieku. Cechy wyglądu dla osoby wyznającej sapioseksualizm mają znaczenie drugorzędne. 

Obserwując nowoczesne pary można dojść do wniosku, że na świecie funkcjonuje coraz więcej osób sapioseksualnych. Nic w tym dziwnego – wygląd nie jest najważniejszy, we wspólnym życiu liczą się także inne cechy, czego przykładem jest wrażliwość, empatia, chęć pomagania czy umiejętność słuchania.

Czym jest mezalians i jak odnosi się do związków?

Mezalians jest bardzo charakterystycznym terminem, który automatycznie kojarzy nam się z dawnymi latami. W czasach, kiedy panowały podziały, a małżeństwa były często aranżowane, związek dwojga niepasujących do siebie osób nazywany był mezaliansem.

Obecnie, w XXI wieku można zaobserwować kilka rodzajów mezaliansu. Głównym z nich jest mezalians ekonomiczny, który odnosi się do związku osób o różnych statusach majątkowych. Przykładem tego jest małżeństwo bogatej właścicielki dobrze prosperującej firmy z mężczyzną, który jest zwykłym budowlańcem czy kelnerem.

Mezalians wykształcenia również bardzo często można zaobserwować. Występuje, kiedy wykształcony doktor żeni się z kobietą, która ledwo ukończyła szkołę średnią czy zawodówkę.

Mezalians występuje również wtedy, gdy w pełni zdrowa osoba wiąże się z człowiekiem w pewien sposób niepełnosprawnym. Niepełnosprawność może dotyczyć zarówno strony fizycznej, jak i psychicznej.

Mętlik w głowie – jak sobie z nim poradzić?

Związki, w których jest partnerka ładniejsza od partnera, wcale nie muszą być spisane na straty. Wszystko zależy od podejścia oraz od prawdziwości uczuć. Nie ulega jednak wątpliwości, że wszelkie uwagi zgłaszane przez najbliższych mogą sprawić, że w głowie zarówno jednej, jak i drugiej połówki pojawi się mętlik.

Jesteś piękną, wysoką, smukłą, atrakcyjną kobietą w związku niezbyt atrakcyjnym mężczyzną? Poniższe porady pomogą Ci wrócić na właściwe tory, a jeśli wypróbujesz je i nie poczujesz pewności co do uczucia, jedynym rozwiązaniem jest zakończenie związku.

  • Zanim jednak do tego dojdzie, warto przypomnieć sobie, dlaczego tak naprawdę jesteś w związku z tym chłopakiem. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co Cię w nim prawdziwie urzekło i chwyciło za serce. Co sprawiło, że zwróciłaś uwagę na ta mało urodziwego mężczyznę? Może posiada rozbrajające poczucie humoru, jest piekielnie inteligentny, a może po prostu doskonale troszczy się o Ciebie i zna wszystkie Twoje potrzeby?
  • Rozwiń w swojej głowie myśl i odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego uważasz swojego chłopaka za atrakcyjnego, pomijając wygląd? Bardzo dobrze zadziałać może odpowiedź na pytanie, na którym miejscu wśród cech zwracających Twoją uwagę znajduje się wygląd?

Powyższe pytania oraz porady dla atrakcyjnej dziewczyny to wskazówka, której zadaniem jest utwierdzenie partnerki w decyzji. Możliwe, że należysz do osób, do kobiet, dla których zewnętrzna aparycja w ogóle nie ma znaczenia.

Co w momencie, kiedy mętlik pojawia się po stronie partnera? Komentarze rodziny sprawiają, że mimo okrojonej pewności siebie, jeszcze bardziej ją tracisz i nie jesteś pewien swojego zdania? Nie wiesz, czy Twój związek z ładną dziewczyną przetrwa wszelkie przytyki i niezbyt miłe rodzinne spotkania? Boisz się, że rodzina Twojej ukochanej jej nie zaakceptuje?

Jeśli uważany jesteś za mało atrakcyjnego mężczyznę i zaczynasz zastanawiać się, czy Twoja piękna kobieta naprawdę Cie kocha i czy Wasz związek naprawdę jest tego wart, sprawdź poniższe porady.

  • Przede wszystkim pozwól sobie skupić się na własnych walorach – nieważne jest to, że Matka Natura nie obdarzyła się urodą bogów. Może akurat potrafisz rewelacyjnie gotować, masz wyjątkowe poczucie humoru, lubisz sobie nucić pod nosem i robisz to niezwykle aksamitnym głosem, albo jesteś w stanie zrobić wszystko, by wybranka Twojego serca była całe życie szczęśliwa?
  • Brak atutów ze strony Matki natury to jedno, jednak celowe zaniedbanie to już całkiem inna sprawa. Genów nie oszukasz, jednak możesz włożyć wyjątkowo dużo pracy, by wyrzeźbić swoją sylwetkę oraz znacznie poprawić kondycję. Warto od czasu do czasu udać się do fryzjera, a nawet do kosmetyczki. Zabiegi SPA w przypadku mężczyzn nie są zakazane, także z nich również śmiało możesz korzystać.

Jak widać, związek ładnej dziewczyny z nieco brzydszym chłopakiem nie zawsze jest usiany różami, nie oznacza to jednak, że natychmiast trzeba z niego rezygnować. Wręcz przeciwnie – jeśli tylko dwoje ludzi  łączy prawdziwe uczucie, warto o nie zawalczyć nawet wbrew rodzinie czy przyjaciołom. W końcu to tych dwoje ludzi ma być szczęśliwych i spełnionych!

Podobne artykuły