Kwiaty na balkon odporne na chłody

Ogród Data publikacji: 11 maja 2021

Kwiaty odporne na chłody będą idealne na początkową fazę wiosny. W razie pojawienia się chłodniejszych nocy, kwiaty te doskonale sobie poradzą. Dzięki temu możemy cieszyć się pięknym balkonem bez obawy o nocne przymrozki.

Bartki są odporne na chłody

Bratki to klasyka, która dodatkowo nie kosztuje nas wiele. Bratki są tanie, odporne na chłody i wielobarwne. Dlatego są świetną dekoracją balkonu na początek wiosny. Są one również polecane osobom, które są początkujące w uprawie roślin. Potrafią nam wiele wybaczyć.

Pojawiają się one wczesną wiosną w wielu sklepach ogrodniczych oraz marketach. Po zakupieniu ich w sklepie przesadzamy je do doniczki. Na dnie warto zrobić warstwę drenażu z keramzytu, aby nie przelać bratków. Wtedy mogą nam zmarnieć.

Tulipany wczesną wiosną

Z wczesną wiosną kojarzą nam się również tulipany. One również są odporne na przymrozki, które zdarzają się w pierwszym okresie wiosny. Dlatego idealnie sprawdzą się na balkon, gdyż można uprawiać je w doniczkach.

Tulipany są kwiatami cebulowymi, a więc do doniczki z ziemią wkładamy cebulkę tulipana. Pamiętaj o tym, że jej górna część musi znajdować się nad poziomem ziemi. Cebulki tulipanów oczywiście musimy posadzić jesienią. Niska temperatura pozwala im się rozwinąć i wczesną wiosną obdarzyć nas pięknymi kwiatami.

Pierwiosnki – zwiastun wiosny

Kolejnymi kwiatami, które kojarzą nam się z nadejściem wiosny są pierwiosnki. Pierwiosnki możemy kupić od razu w doniczkach i przesadzić je do większych donic na naszym balkonie. Trzeba pamiętać jednak o ich regularnym podlewaniu, gdyż nie lubią one suszy.

Podobne artykuły