Kosmetyki utrwalające opaleniznę – czy warto je używać?

Kategoria: Uroda
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2018-08-09

Słyszałaś może o kosmetykach utrwalających opaleniznę, ale zastanawiałaś się czy warto wydawać na nie pieniądze? Jeśli udało Ci się ładnie opalić to warto przemyśleć stosowanie kosmetyków, które tę opaleniznę utrwalą.

Nie tylko odpowiednio nawilżą skórę, ale również ją zregenerują bo trzeba pamiętać o tym, że słońce dla naszej skóry nie jest pobłażliwe i chociaż nadaje jej ładnego brązowego koloru to również przyśpiesza jej starzenie.

Gdy spędzimy dzień na plaży, nawet gdy używamy przy tym filtrów przeciwsłonecznych, skóra staje się mocno wysuszona dlatego potrzebuje kosmetyków, które o nią zadbają, a takie składniki zawierają właśnie kosmetyki utrwalające opaleniznę.

Schodzenie skóry

Nikt nie lubi gdy skóra zaczyna schodzić płatami po tym jak się mocno opaliliśmy. Aby temu zapobiec należy zadbać o to by naskórek się nie złuszczał. Możesz użyć jakiegoś kremu nawilżającego, albo po prostu kosmetyków utrwalających opaleniznę.

Gdy nie jesteś jeszcze zadowolona z koloru skóry możesz wybrać takie kosmetyki, które zawierają substancje barwiące np. beta-karoten. Dzięki temu nie tylko zadbasz o opaleniznę, ale nawet ją wzmocnisz.

Stosowanie

Pamiętaj o tym, że w pierwszej kolejności należy zmyć wszelkie kremy i filtry, które używasz do ochrony skóry. Dopiero później można użyć kosmetyków utrwalających opaleniznę.

Kosmetyki te stosuje codziennie po powrocie ze słońca i nawet po ukończeniu urlopu przez około trzy tygodnie. Dzięki temu opalenizna zostanie z Tobą na dłużej.

Podobne artykuły