Koniec z dzieleniem kont w Disney+. Ceny też wzrosną

Finanse domowe Data publikacji: 10 sierpnia 2023

Jakiś czas temu Netflix w Polsce podjął kroki mające na celu zablokowanie możliwości współdzielenia jednego konta przez wiele osób. Osoby niemieszkające w tym samym gospodarstwie muszą albo założyć swoje konto, albo dopłacić do abonamentu za kolejnego użytkownika. Teraz tą samą drogą zamierza wyruszyć Disney+ .

Disney+ zablokuje możliwość współdzielenia kont

Przykład Netflixa pokazał, że to działa. Dane opublikowane przez Antenna wskazują, że po wprowadzeniu tych ograniczeń użytkowników przybyło. Starzy nie tylko nie opuścili platformy, chociaż wiele osób deklarowało to w komentarzach w Social Mediach, a dodatkowo osoby korzystające z ich uprzejmości zaczęły zakładać swoje konta.

Nic więc dziwnego, że inne serwisy streamingowe chcą powtórzyć ten krok. Szef Disney+ Bon Iger ogłosił, że aktywnie przyglądają się wszystkim osobom współdzielącym konta i rozważają możliwości rozwiązania problemu. Jeszcze w tym roku zaktualizowane mają być umowy abonamencie w kwestii polityki udostępniania, a w 2024 roku wprowadzone zostaną strategie mające na celu zwiększenie poziomu monetyzacji.

Są już techniczne możliwości monitorowania współdzielenia kont. Zauważalne działania firmy mają jednak być wdrożone w przyszłym roku.

Jeszcze w tym roku wzrośnie cena abonamentu Disney+

Co więcej, od 6 grudnia wzrośnie cena Disney+ w Polsce. Zamiast 28,99 zł miesięcznie będzie kosztować 37,99 zł. Roczny abonament z 289,90 zł wzrośnie do 379,90 zł.

  • vibez.pl
  • antenna.live
  • spidersweb.pl
  • naekranie.pl
  • zdjęcie: disneyplus.com

Podobne artykuły