Jeszcze w tym roku wypożyczysz meble z IKEA

Wnętrza Data publikacji: 07 kwietnia 2019

Polska jest jednym z czterech krajów gdzie IKEA zdecydowała się jeszcze w tym roku prowadzić usługę leasingu mebli. Jak podaje Puls Biznesu IKEA w trosce o środowisko zamierza wprowadzić usługę wynajmu mebli. To dobra opcja dla tych, którzy mieszkania wynajmują lub po prostu nie chcą przywiązywać się do mebli. Trendy się zmieniają, a my pozostajemy z meblami złączeni na wiele lat. Kupno nowych to nadal spory wydatek. Dlatego wynajęcie ich może być dobrą opcją dla tych, którzy lubią częste zmiany.

IKEA wynajmie Ci meble

Opcja wynajmu mebli polega na leasingu opartemu na subskrypcji. Dzięki temu jedne meble mogą znaleźć się kolejno w kilku mieszkaniach nim zostaną ponownie przetworzone. To wpłynie pozytywnie na środowisko. Firma chce do 2030 roku wszystkie swoje produkty wytwarzać z materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu. Mają być projektowane w ten sposób by można było je wykorzystać wielokrotnie, w razie potrzeby łatwo naprawić lub poddać recyklingowi.

Dzięki modelowi subskrypcyjnemu będziemy mogli wyposażyć mieszkanie w meble bez konieczności zakupu ich. IKEA chce by opcja ta została wdrożona we wszystkich 30 rynkach do 2020 roku. Mamy więc okazję przetestować ją wcześniej. Oprócz nas opcję tę dostaną Holendrzy, Szwajcarzy oraz Szwedzi. IKEA chce sprawdzić czy zaplanowana forma dystrybucji mebli będzie spełniała oczekiwania klientów oraz czy spełni się w swoich założeniach.

Podobne artykuły