Jaki materiał na zasłony? Podpowiadamy, jak wybrać!

Wnętrza Data publikacji: 08 grudnia 2022
gotowe zasłony MEDIOLAN zaslony-firany.pl

Jesteś na etapie projektowania zasłon do wnętrza swojego domu? Zastanawiasz się jaki materiał na zasłony będzie najlepszy oraz na jaki styl i kolor zasłon się zdecydować? Pozwól, że nakierujemy Cię nieco i podpowiemy w kwestii doboru tkanin. Pomożemy też dopasować Twoje nowe tekstylia kolorystycznie do reszty wystroju. Nie jest tajemnicą, że zasłony na okna to bardzo ważny element wyposażenia wnętrz. Pełnią one wiele funkcji – nie tylko wizualnych, ale przede wszystkim praktycznych! Jeśli Twoje okna nie posiadają jeszcze zasłon, koniecznie musi się to zmienić! Jaką rolę pełnią zasłony w pomieszczeniach?

Zasłona granatowa 140x260 MEDIOLAN uniwersalne

Zasłony w pomieszczeniach – jaka jest ich rola?

Zasłony we wnętrzach pełnią zasadniczo kilka funkcji. Niezaprzeczalnie jest to ciężka do zastąpienia dekoracja okienna. Zasłony dobrane pod względem stylu i kolorystyki do pozostałych elementów pomieszczenia, tworzą z nimi spójną i estetyczną całość. Szczególnie, jeśli wykonane są z wysokiej jakości materiałów – wtedy potrafią nadać wnętrzom zupełnie nowy charakter! Stanowią one nie tylko ozdobny element wykończenia Twoich okien. Chronią też przed zbyt mocnym światłem, wpadającym przez szyby i rzucanym przez promienie słoneczne o każdej porze roku. Częściowo zaciemniające zasłony MEDIOLAN stają w tej kwestii na wysokości zadania. Stopień zaciemnienia pomaga w walce z promieniami słonecznymi. Jest to ważne szczególnie w sypialni, gdy podczas długiego, niedzielnego poranka pragniesz odespać cały tydzień. Zasłona granatowa 140×260 MEDIOLAN, jak i pozostałe warianty z tej linii cechują się uniwersalnym zastosowaniem. Dzięki wszytej taśmie wave, masz możliwość zawieszenia zasłon na cztery różne sposoby: na żabkach, agrafkach, tunelu oraz jako fala. Welwetowa struktura materiału, zrobionego z wytrzymałego włókna poliestrowego charakteryzuje się miękkością i elastycznością. Koniec z koniecznością prasowania zasłon! Tkanina zasłon MEDIOLAN jest niezwykle przyjemna w dotyku i odporna na plamienie, a wysoka jakość materiału bezkonkurencyjnie przedłuża ich żywotność. Produkty te, szyte w Polsce, dostępne są bezpośrednio u producenta. Zasłony zaciemniające ochronią Cię nie tylko przed światłem w ciągu dnia, ale też przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów podczas długich zimowych wieczorów. Wiesz już, jaką rolę pełnią zasłony w pomieszczeniach. Czeka Cię teraz ważny wybór – zasłony gotowe, czy szyte na wymiar?

Tkanina zasłonowa MEDIOLAN  - taśma wave - zaslony-firany.pl

Zasłony gotowe czy szyte na wymiar?

Jeśli nie wiesz, czy zdecydować się na gotowe zasłony czy te szyte na wymiar, postaramy przedstawić Ci zalety obydwu rozwiązań. W pierwszej kolejności musisz wiedzieć, jakie wymiary mają Twoje okna. Jeśli są to wymiary standardowe, bez problemu wybierzesz coś dla siebie z dostępnych na rynku produktów. Dobrej jakości materiały, wielofunkcyjne zastosowanie i ogromny wybór kolorów jak i wzornictwa – te wszystkie cechy gotowych zasłon łączą się w produkt, trafiający w Twoje ręce. Zaletą takich zasłon jest też brak konieczności oczekiwania na zamówiony produkt – są bowiem dostępne od ręki. Co jeśli wymiary Twoich okien odbiegają od tych standardowych? A może masz swój własny projekt i wizję na to jak powinny wyglądać Twoje nowe dekoracje okienne? Zasłony szyte na wymiar to świetne rozwiązanie dla tych bardziej wymagających klientów. Tkanina zasłonowa splot SOHO trebol to produkt dla miłośników elegancji i luksusu. Wpisze się doskonale w każde wnętrze, a wszystko to dzięki gładkiej i matowej powierzchni z gęstym, ale delikatnym i ledwo wyczuwalnym splotem. Materiał ten, należący do solidnych i zarazem delikatnych tkanin, dobrze się układa i przez swój stopień zaciemniania redukuje ilość przepuszczanego światła. Wybierz kolor i określ, jaki wymiar zasłon potrzebujesz. Twoja wymarzona dekoracja na okna zostanie uszyta specjalnie dla Ciebie! Tkanina SOHO sprawdzi się nie tylko na zasłony – masz możliwość uszyć z niej też narzutę na łóżko, czy poduszki dekoracyjne. To świetne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli lubisz jak poszczególne elementy wystroju współgrają ze sobą! Dopasowanie poszczególnych tekstyliów to często nie lada wyzwanie. Tak więc jak dobrać zasłony do stylu pomieszczeń?

Tkanina zasłonowa splot SOHO trebol brudny róż 140cm

Jak dobrać zasłony do stylu pomieszczeń?

Stojąc przed wyborem zasłon do wnętrz swojego domu być może zastanawiasz się, jak dobrać je pod względem dopasowania do stylu pomieszczeń, reszty tekstyliów i dekoracji. Na szczęście dostępne na rynku nowoczesne zasłony do salonu i tkaniny zasłonowe dają na prawdę wiele możliwości. Z pewnością wybierzesz coś w swoim guście. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na kolorystykę – dobrze jeśli odcień choć trochę komponuje się z kolorem kanapy, narzuty na łóżku czy obicia krzeseł. Marzą Ci się jasne zasłony, ale chcesz jednocześnie odciąć się od mocnego światła i spojrzeń sąsiadów? W przypadku zasłon zaciemniających, jasny materiał również dobrze poradzi sobie z przepuszczalnością światła – nie muszą więc być to jedynie ciemne zasłony. Jeśli chodzi o materiał do produkcji zasłon – najdłuższą żywotnością wykazują się zasłony wykonane z poliestru. Lekkie zasłony z włókien poliestrowych to tekstylia o solidnym, a zarazem szlachetnym wyglądzie. Wiesz już, na jakie zasłony się zdecydować?

Podobne artykuły