Jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy

DIY Data publikacji: 11 grudnia 2022

Gdy temperatury spadną poniżej zera, letni płyn do spryskiwaczy zacznie zamarzać. To uniemożliwi nam oczyszczenie szyby podczas jazdy samochodem. W znaczący sposób wpływa to na bezpieczeństwo jazdy, dlatego powinniśmy wymienić go na płyn zimowy, który możemy zrobić samodzielnie. W tym artykule przedstawimy Wam, jak zrobić zimowy płyn do spryskiwaczy.

Domowy płyn do spryskiwaczy – jak zrobić

Jeśli nie zdążyliśmy zużyć całego letniego płynu, to warto to zrobić. Możemy wypsikać go, gdy już odmarznie nagrzany od komory silnika włączonego pojazdu. Auto możemy również wstawić na parking do galerii handlowej, aby płyn mógł się ponownie roztopić.

Do przygotowania domowego płynu do spryskiwaczy będziemy oczywiście potrzebowali alkoholu, który zapobiegnie jego zamarzaniu. Idealnie sprawdzi się alkohol izopropylowy (min. 70%). Do tego przydatny będzie ocet, który świetnie czyści i pomoże uporać się z zabrudzeniami szyby alkoholowi izopropylowemu, a do tego odrobina płynu do mycia naczyń.

Przygotuj dużą butelkę, może być to butla po letnim płynie do szyb. Wlej tam cztery litry wody. Dodaj 200 ml octu spirytusowego i dwie szklanki alkoholu izopropylowego. Następnie parę kropli płynu do mycia naczyń. Butelkę zakręć, a następnie dobrze nią wstrząśnij. Teraz płyn możesz wlać do zbiornika w samochodzie.

Podobne artykuły