Pomysłowe aromatyczne świeczki z owoców na Boże Narodzenie

Dekoracje DIY Data publikacji: 21 grudnia 2020

Chcesz przyjemnie oświetlić wnętrze delikatnym żywym światłem, a przy okazji nasączyć je świątecznym aromatem? Mamy dla Ciebie kilka bardzo fajnych pomysłów na świeczki z owoców. Zrobisz je szybko i prosto.

Świeczki z jabłek

Świetnie sprawdzą się na Bożonarodzeniowe dekoracje. Możemy dodatkowo posypać je cynamonem, aby uwolnić doskonale nam znany i kojarzący się ze Świętami. W tym wypadku sposób przygotowania świeczek jest niezwykle prosty bo jabłko zostało wydrążone, a do środka włożony jedynie podgrzewacz.

fot. pinterest

Świeczki z pomarańczy z goździkami

Równie prosty przepis i aromat, który idealnie wkomponowuje się w Świąteczny nastrój. Tym razem wydrążamy pomarańcze, na bokach wbijamy goździki, a w wydrążone miejsce podgrzewacz.

fot. pinterest

Świeczka z limonki

Limonka może nie kojarzy nam się zbyt mocno z Bożym Narodzeniem, ale jeśli świeczkę umieścimy na spodku ozdobionym gałązką sosny, wtedy idealnie sprawdzi się jako Świąteczna dekoracja.

fot. pinterest

Świeczka z cytryny

Podobnie jak w przypadku limonki możemy postąpić z cytryną. Jeśli jednak nie chcemy umieszczać podgrzewaczy, świeczki możemy zrobić w całości samodzielnie. Wystarczy wydrążyć środek owocu. Włożyć knot zaparty o wykałaczkę i zalać całość stopionym woskiem.

fot. pinterest

Podobne artykuły