Soda oczyszczona w łazience

Porady Data publikacji: 18 września 2015 / Aktualizacja: 2019-01-12

Jak wykorzystać sodę oczyszczoną w łazience? Przedstawimy Ci kilka sposobów, dzięki którym posprzątanie łazienki stanie się łatwiejsze. Soda oczyszczona to wszechstronny środek, który przyda się nie tylko w naszej kuchni. Zobacz, wypróbuj te sposoby, a na pewno zaczniesz korzystać z nich częściej :)

Zastosowania sody oczyszczonej w łazience

Zacznijmy od kamienia na słuchawce prysznicowej. Przygotuj foliowy woreczek oraz mocny sznurek jeśli masz deszczownicę, a jeśli masz słuchawkę odkręcaną wystarczy ją wykręcić i umieścić w niedużej misce sitem do dołu. Teraz wsyp do niej opakowanie sody oczyszczonej i szklankę octu. Dysze powinny znajdować się pod powierzchnią. Pozostaw ją na noc, a rano wylej zawartość, a słuchawkę wypłucz. Możesz ją już wkręcić. Kamień zniknie, osadów nie będzie, woda znów może swobodnie lecieć przez słuchawkę :)

Brzydkie zapachy w łazience to również problem, w którym pomoże nam soda oczyszczona będąca świetnym pochłaniaczem brzydkich zapachów. Wystarczy, że w którymś miejscu łazienki ustawisz miseczkę z 1/2 szklanki sody oczyszczonej. Możesz do niej wkropić również parę kropelek swojego ulubionego olejku eterycznego. Soda będzie pochłaniała wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy.

Czyszczenie wanny i zlewu to kolejny z pomysłów na wykorzystanie sody oczyszczonej w łazience. Pamiętaj jednak o tym, że ma ona właściwości ścierne dlatego raczej lepiej jest tę metodę stosować w przypadku starych emaliowanych wanien, których nie jesteś w stanie doczyścić. Wystarczy stworzyć pastę łącząc dwie części sody oczyszczonej z jedną częścią wody i taką pastą wyszorować wannę. Lecz uwaga, po samym zabiegu od razu jej nie spłukuj, pozostaw ją na pół godziny i dopiero przystąp do spłukiwania.

Na koniec zajmiemy się czyszczeniem sedesu i tutaj również wykorzystam sodę. Sposób jest dziecinnie prosty. Wieczorem gdy już skorzystasz z toalety wsyp do niej opakowanie sody oczyszczonej i pozostaw je tak na noc. Rano gdy wstaniesz spłucz wodę raz czy dwa aby pozbyć się sody i gotowe. Muszla będzie znów bialutka bez kamienia.

Podobne artykuły