Jak wyczyścić szufladę na detergenty w pralce?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2022-09-29

Szuflada na detergenty w pralce to element, któremu zdecydowanie poświęcamy zbyt mało uwagi. Warto pamiętać o tym, że wszelkie zabrudzenia, które w niej się znajdują wraz z wodą i środkami do prania dostają się do bębna pralki. W nim natomiast umieszczamy nasze ubrania. Dlatego jej czystość jest bardzo ważnym aspektem utrzymania pralki w dobrym stanie. Dlatego powinniśmy regularnie ją czyścić. Jak to zrobić?

Jak czyścić szufladkę w pralce?

Czyszczenie szufladki na detergenty nie jest trudne. Nie musimy wcale stosować ekwilibrystycznych wygibasów z szczoteczkami do zębów. W każdej pralce tę szufladę można wyciągnąć. Wystarczy wysunąć ją do oporu, a następnie lekko podnieść do góry, aby dało się ją całkowicie wysunąć. Po wyjęciu jej mycie jest bardzo proste i możemy zrobić to w zlewie.

Gdy wyjmiemy już szufladę na zewnątrz, warto zajrzeć do środka komory, w której się znajduje. Tam również znajdziemy sporo zabrudzeń, które warto jest wyczyścić. Do tego celu możemy wykorzystać ściereczkę i lekkie detergenty, które nie zniszczą potem naszych ubrań.

Jeśli nie wiesz, jak wyjąć pojemnik na detergenty i boisz się go uszkodzić, wtedy najlepiej zajrzeć do instrukcji obsługi, która dołączona została do urządzenia. W niej znajdziemy informację o tym, w jaki sposób bezpiecznie wyciągnąć szufladkę. Zazwyczaj nie trzeba niczego szarpać, ani używać dużej siły. Wszystko jest przemyślane w ten sposób, aby można było zrobić to łatwo.

Czasami zabrudzenia w szufladce na detergenty są stare i zaschnięte. Ich usunięcie może sprawić problem. Warto wówczas odmoczyć szufladkę pozostawiając ją w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Potem tą samą wodą możemy ją umyć, a następnie wypłukać już używając czystej wody z kranu. Przed włożeniem szufladki ponownie na swoje miejsce, warto ją osuszyć i to samo zrobić z komorą, w której się znajduje.

Co z pralkami z górnym załadunkiem?

W tego rodzaju pralkach również pojemnik na detergenty powinien być poddawany regularnemu czyszczeniu. Wcześniej także najlepiej jest go wyjąć. Jak to zrobić, dowiesz się z instrukcji obsługi swojej pralki.

Jeśli nie możecie jej odnaleźć, to bez trudu znajdziecie ją w internecie. Wystarczy z urządzenia spisać model pralki, a następnie wpisać go w wyszukiwarkę internetową dodają słowo „instrukcja”.

Podobne artykuły