Jak wybierać firanki do różnych pomieszczeń?

Dekoracje Data publikacji: 06 czerwca 2020

Chociaż wybór firanek wydaje się sprawą dość prostą, warto pamiętać, że wystrój okna gra bardzo ważną rolę w charakterze całego pomieszczenia. Nie bez powodu najpopularniejsze firanki są gładkie i białe – pasują one do każdego stylu i nigdy nie sprawiają wrażenia estetycznego braku spójności. Na co zwracać uwagę przy wyborze firan do różnych pomieszczeń w domu?

Firany do sypialni i pokoju dziecięcego

Wybierając firany do pomieszczeń takich jak sypialnia, gdzie liczy się nie tylko ich wygląd, ale także zasłonięcie okna przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Wybierając firanki długie i z grubego splotu materiału, można liczyć na to, że sypialnia pozostanie w pełni prywatnym miejscem. Z drugiej strony nie można jednak zapomnieć o odpowiednim naświetleniu pomieszczenia. Złotym środkiem mogą okazać się krótsze firany szyte z woalu lub innego przepuszczalnego materiału, który wzbogaci się dodatkowo o zasłony lub rolety.

Firanki dla dzieci pełne są kolorowych bajkowych wzorów. Zanim jednak przystąpi się do ich wyboru, warto zapytać malucha, które podobają mu się najbardziej. Wybór jest naprawdę ogromny, a skoro pokój dla dziecka ma być jego własnym miejscem, w którym będzie czuło się ono dobrze, warto zapytać je o zdanie. Szukając wzorów na stronie kasandra.com.pl, z pewnością każdy kilkulatek znajdzie coś dla siebie.

Piękne i stylowe firany do salonu

Salon to reprezentatywne pomieszczenie w domu, dlatego nic dziwnego, że często urządza się go z wyjątkową uwagą. Nie można zapomnieć przy tym o wystroju okna, które odgrywa bardzo ważną rolę w estetyce całego pokoju. Piękne firanki nadadzą każdemu pomieszczeniu wyjątkowy charakter, jednocześnie oddzielając salon od spojrzeń ludzi znajdujących się na zewnątrz.

Najczęściej firany do salonu swoją długością niemal sięgają podłogi, jednak nie brakuje także modeli, które opadają kilka centymetrów na nią. W tej kwestii najlepiej sprawdzą się firanki szyte z lekkich materiałów jak woal, aby przy załamaniu nie powstawały nienaturalne zgięcia tkaniny. Najpopularniejsze firany do salonu są zwykle białe, zaś kolor, a tym samym charakter, wprowadzać mają bogato zdobione zasłony.

Praktyczne i eleganckie firanki do kuchni

Firanki do kuchni mają być przede wszystkim praktyczne. Trudno wyobrazić sobie, żeby w tym pomieszczeniu materiał opadał na podłogę czy nie przepuszczał dostatecznej ilości światła. Kuchnia powinna być dobrze oświetlona, firanki najlepiej krótkie, jednak czy to znaczy, że nie mogą one świetnie wyglądać? Oczywiście, że nie. Firanki do kuchni mogą być ciekawie zdobione różnego rodzaju wzorami. Najczęściej wzory takie nawiązują do sztuki kulinarnej, sprawiając, że kuchnia już od progu pobudza apetyt wszystkich domowników.

Podobne artykuły