Fototapety – 5 powodów, dla których warto je wybrać

Dekoracje Data publikacji: 26 kwietnia 2018

Fototapety zadomowiły się na dobre w świecie aranżacji wnętrz. Słabej jakości papierowe bryty, które pozostawiały wiele do życzenia, zastąpiono nowoczesnymi, wytrzymałymi materiałami, a popularne w latach 80. i 90. ubiegłego wieku egzotyczne krajobrazy nie są jedynym, a jednym z wielu dostępnych teraz wzorów. Lista zalet, którymi odznaczają się współczesne fototapety do pokoju jest naprawdę długa, podobnie jak lista profitów, które zyskasz, gdy zdecydujesz się ozdobić nimi swoje mieszkanie. 

Współcześnie większość ludzi żyje w biegu i w pośpiechu, a czas jest towarem na wagę złota. W dokładnie poukładanych grafikach nie ma miejsca na nic, co nie ma charakteru najwyższego priorytetu w danej chwili. Jak w takim pędzie znaleźć czas dla siebie, nie mówiąc już o metamorfozie mieszkania? Warto pamiętać, że to, do czego wracamy po całym dniu pracy, ma ogromny wpływ na nasz nastrój i samopoczucie. Wystrój wnętrza nie jest tylko kaprysem, ale praktycznym sposobem na zagwarantowanie sobie idealnego miejsca do wypoczynku i relaksu. Co więcej, istnieje bardzo prosty sposób na błyskawicznie odświeżenie aranżacji. Dzięki fototapetom wyczarujemy prawdziwe cuda pod naszym dachem.

Fototapety Redro

Błyskawiczna metamorfoza

Zacznijmy od tego, że fototapety umożliwiają zmianę wyglądu naszego mieszkania dosłownie w mgnieniu oka. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiadającego nam wzoru. Nie musimy jednak jeździć po sklepach, by dokonać zakupu. W Internecie, bez wychodzenia z domu i tracenia cennego czasu, zamówimy taki wzór ściennej dekoracji, jaki tylko przyjdzie nam do głowy, a gdy kurier dostarczy przesyłkę, możemy rozpocząć metamorfozę. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, przyklejanie fototapety nie jest trudnym przedsięwzięciem. Co więcej, wyraziste wzory umieszczamy tylko na jednej ze ścian, co znacznie zmniejsza zakres pracy. Dokładna instrukcja pokaże nam krok po kroku, co należy zrobić, żeby cieszyć się efektowną dekoracją. Jeśli jednak nie chcemy testować swoich manualnych umiejętności, zamówiony specjalista wyręczy nas w pracy, montując ozdobę w ekspresowym tempie.

Jeden akcent – wielka zmiana

Wizja gruntownego remontu wielu z nas spędziłaby sen z powiek. Niekończące się prace, chaos i całkowita dezorganizacja codziennego życia to scenariusz, na który nikt nie chciałby się zgodzić. Jeśli chcemy odświeżyć dotychczasowy wygląd domu czy mieszkania, na szczęście nie musimy wywracać wszystkiego do góry nogami. Decydując się na fototapety, zmienimy naszą aranżację o 180 stopni.  Nie musimy wymieniać mebli, malować ścian ani szukać efektownych gadżetów. Wyrazisty wzór na ścianie, dopasowany do stylistyki panującej w pokoju, sprawi, że nasze wnętrze zyska zupełnie nową jakość. Tak jak efektowna biżuteria może całkowicie zmienić charakter kreacji, tak fototapety zmienią nie do poznania zwykły pokój.

Dekoracja do zadań specjalnych

Kolejną zaletą, jaką odznaczają się fototapety do pokoju, jest to, że mogą pełnić nie tylko funkcje dekoracyjne. Dzięki nim możemy wpłynąć także na metraż, jakim dysponujemy. Co mamy na myśli? W przypadku kameralnego pomieszczenia, jeśli tylko zdecydujemy się na przestrzenny wzór, uda nam się optycznie powiększyć pokój. Wrażenie głębi, które zagwarantują nam przedstawienia 3D, spowoduje, że nawet niewielkie pomieszczenie będzie się wydawać o wiele większe. Z kolei w sytuacji dużego, loftowego wnętrza, które jest trudne do zagospodarowania i sprawia wrażenie zimnego, duży, wyrazisty print na ścianie wypełni przestrzeń, całkowicie zmieniając jej charakter. Doskonałym przykładem są floralne motywy, które ocieplą wizualnie wystrój.

Nie tylko do pokoju dziennego

Dawniej ścienne dekoracje umieszczano przede wszystkim w salonie czy sypialni, ponieważ tam panowały najlepsze warunki dla tego typu ozdób. Dzisiaj efektownym wystrojem możemy się cieszyć w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania. Fototapety łazienkowe i kuchenne są bowiem odporne na wszelkie niekorzystne czynniki. Nie straszny im bezpośredni kontakt z wodą, wilgoć w powietrzu czy zmiany temperatury. Przepuszczające powietrze materiały gwarantują, że w ścianie nie zadomowi się pleśń, a nasza dekoracja będzie się perfekcyjnie prezentować nawet po latach. Fototapety są również odporne na mycie delikatnymi środkami czyszczącymi, dlatego możemy ozdobić nimi przedpokój i pokój dziecka – miejsca, w których nietrudno o zabrudzenia.

Szeroki wachlarz wzorów

Istotną zaletą jest także to, że do naszej dyspozycji znajduje się tysiące najprzeróżniejszych wzorów, dzięki czemu uda nam się znaleźć właściwe przedstawienie niezależnie od tego, w jakim stylu urządziliśmy pokój. Co mogą prezentować fototapety? Krajobrazy i panoramy miast, kwiaty i zwierzęta, ponadczasowe desenie i abstrakcyjne kompozycje, wizerunki kosmosu i ulubionej dyscypliny sportowej – lista jest bardzo długa i nie sposób wymienić tu wszystkich możliwości. Na uwagę zasługuje także fakt, że istnieje opcja wykonania fototapety na zamówienie z naszego wzoru lub zdjęcia. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, będziemy pewni, że nikt nie ma drugiej, dokładnie takiej samej ozdoby, jak my.

Chcąc cieszyć się efektownym domem czy mieszkaniem, wcale nie musimy poświęcić na metamorfozę wielu dni ani pracować w pocie czoła. Dzięki fototapetom nową aranżację stworzymy w mgnieniu oka, a dopasowany do naszego gustu wzór pozwoli nam wyczarować dokładnie takie wnętrze, o jakim zawsze marzyliśmy.

Podobne artykuły