Jak usunąć karmel z naczynia miksującego Thermomix?

Porady Data publikacji: 24 lipca 2022

Jeśli od razu nie zalałaś gorącą wodą resztek karmelu w naczyniu miksującym Thermomix, to teraz możesz mieć problem z jego doczyszczeniem. Warstwa karmelu na dnie garnka będzie się przypalała podczas podgrzewania wody w naczyniu, dlatego lepiej w takiej sytuacji odpuścić sobie korzystanie z funkcji mycia wstępnego. Jeśli noże bardzo mocno zaschną z karmelem, to nawet można je uszkodzić.

Jak wyczyścić naczynie miksujące po zastygłym karmelu?

To co będzie nam potrzebne to wrzątek, który przygotujemy w czajniku oraz ocet. Wrzątek wlewamy do naczynia miksujacego i dolewamy pół szklanki octu. Najlepiej też aby był wcześniej podgrzany. Pozostawiamy na trochę naczynie miksujące i mieszamy w środku. Wylewamy wodę i ponawiamy czynność.

Metodę tę należy powtórzyć kilkakrotnie, aż cały karmel się rozpuści i wylejemy go wraz z wodą. Niestety zajmuje to trochę czasu, ale za to skutecznie czyści naczynie miksujące i nie powoduje jego zniszczenia przez przypalony karmel.

Następnym razem robiąc karmel w Thermomix warto pamiętać o tym, aby od razu wyczyścić naczynie miksujące za pomocą wrzątku, a w przyszłości unikniemy takich sytuacji.

Podobne artykuły