Jak się pozbyć mrówek z domu?

Porady Data publikacji: 2022-03-14

Wiosna to czas, w którym wszystko budzi się do życia. Nawet najmniejsze stworzenia, które mogą stać się nieproszonymi gośćmi w naszym domu. Tak jest choćby z mrówkami. Na szczęście istnieją domowe sposoby na pozbycie się mrówek z domu.

Ocet, sok z cytryny oraz cynamon na mrówki

Jednym ze sposobów na odstraszenie mrówek jest mieszanka trzech składników. Sprawia ona, że mrówki niechętnie będą chciały pojawiać się w miejscu, w którym jej użyjemy. Dlatego musimy wypatrzyć ścieżki mrówek, a następnie przemywać je miksturą stworzoną z połączenia octu z sokiem cytryny i cynamonem.

Wymaga to od nas cierpliwości, ale gdy będziemy regularnie stosować tą metodę, to mrówki wkrótce wyniosą się z naszego domu i przestaną do niego zaglądać.

Cynamon lub fusy po kawie odstraszą mrówki

W miejscu, w którym widzimy mrówki możemy rozsypać cynamon lub wysuszone fusy po kawie. Sposób ten jest całkowicie naturalny, dlatego możemy stosować go w otoczeniu roślin. Ocet mógłby im zaszkodzić, dlatego ten sposób będzie lepszy, gdy mrówki pojawiają się wśród roślin w naszym ogrodzie lub na balkonie.

Specjalny proszek na mrówki

W sklepach ogrodniczych możemy zakupić specjalny proszek na mrówki. Po rozsypaniu go mrówki zabiorą go do swojego gniazda. To sprawi, że mrówki wyginą. Problem zniknie całkowicie.

Proszek do pieczenia pomoże wytępić mrówki

Skutecznym sposobem jest też zwykły proszek do pieczenia, który wykorzystujemy w swojej kuchni. Mrówki zjadają go, a ten po jakimś czasie powoduje ich śmierć. Dlatego rozsypanie go w miejscu, w którym widujemy mrówki pomaga skutecznie się ich pozbyć.

Skuteczna jest również sama soda oczyszczona. Jest ona jednym ze składników proszku do pieczenia.

Mąka kukurydziana na mrówki

Mąka kukurydziana to łakomy kąsek dla mrówek. Jeśli rozsypiemy ją w miejsca, w których pojawiają się mrówki, te z pewnością skuszą się poczęstunkiem. Mąka kukurydziana po zjedzeniu pęcznieje i powoduje śmierć owadów.

Obierki z ogórka wypędzą mrówki

Ogórek dla mrówek jest silnie odstraszającym aromatem. Dlatego rozłożenie skórek po obraniu ogórka w miejscach, w których zjawiają się mrówki w naszym domu, pozwoli szybko je odstraszyć. Z pewnością poszukają sobie wtedy innego miejsca z dala od naszych okien i drzwi.

Podczas walki z inwazją mrówek bardzo ważne jest to, aby zaobserwować, którą drogą dostają się do domu. Możemy postarać się wyśledzić również ich gniazdo i rozwiązać problem bezpośrednio u źródła. Pamiętajcie również o dbaniu o czystość. Resztki jedzenia czy słodkie plamy mogą je przyciągać. Myjcie podłogi i ścierajcie blaty kuchenne. Do sprzątania tych powierzchni możecie wykorzystać ocet, który odstrasza mrówki.

Podobne artykuły