Idealna drewniana szafa do sypialni – jaki styl i rodzaj drewna wybrać?

Wnętrza Data publikacji: 2022-11-25

Meble do sypialni to ważny element aranżacji, który nadaje wnętrzu funkcjonalny charakter oraz odpowiada za walory estetyczne. Przy urządzaniu sypialnego pokoju nie ominie Cię wybór szafy drewnianej, dzięki której zagospodarujesz ubrania, tekstylia, akcesoria oraz rzeczy codziennego użytku. W ofercie sklepów z meblami sosnowymi i bukowymi znajdziesz wiele propozycji stylowych elementów wyposażenia. Jaki rodzaj szafy drewnianej wybrać do sypialni?

Jaki rodzaj szafy z drewna wybrać?

Szafa drewniana ma wiele zalet, które przemawiają za jej wyborem do sypialni. Meble wykonane w całości z litego drewna cechuje solidna konstrukcja oraz wytrzymałość, dzięki której wyposażenie służy przez dziesiątki lat bez zmiany swojej początkowej prezencji. W ofercie wielu producentów możesz znaleźć różne rodzaje wyposażenia, ale jeśli zależy Ci na wysokiej jakości i użyteczności, zwróć uwagę na rodzaj drewna wykorzystanego do wykonania szafy. Za jeden z najbardziej wytrzymałych surowców uznaje się drewno bukowe pozyskane w całości ze ściętych drzew. Warte uwagi są również szafy sosnowe, które zachowują stosunkowo wysoką trwałość, a dzięki łatwości obróbki można nadać im finezyjny, stylowy kształt.

Wśród mebli z litego drewna do sypialni można także wyróżnić meble inspirowane konkretnym stylem aranżacji wnętrz. W jasnym pokoju bardzo dobrze prezentują się szafy w stylu skandynawskim o prostej formie, zazwyczaj występujące w jasnych odcieniach. Popularnym wyborem są szafy białe z drewna sosnowego. Jeśli preferujesz bardziej klimatyczne wnętrza, doskonałym wyborem będzie wybór szafy bukowej. Takie meble najczęściej wybarwiane są przy użyciu naturalnych lakierów lub wosków, dzięki czemu ich fronty przyjmują kolor miodowy lub kasztanowy. Elementem charakterystycznym dla szaf w stylu loft są metalowe elementy i minimalistyczny design.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianej szafy?

Przy wyborze szafy drewnianej do sypialni kluczowe znaczenie ma jej gabaryt, czyli pojemność. W tym celu warto dokładnie określić wymiary pomieszczenia, do którego szukasz mebla. Wśród modeli dostępnych w sprzedaży znajdziesz szafy jedno-, dwu-, a nawet trzydrzwiowe.

Podczas urządzania gustownego wnętrza liczy się także estetyczna spójność, którą możesz uzyskać, dobierając elementy wyposażenia utrzymane w tym samym stylu. Jeśli planujesz zmianę wszystkich mebli w pokoju, korzystnym rozwiązaniem jest zakup zestawu mebli sosnowych lub bukowych do sypialni. Wśród takiego wyposażenia znajdą się m.in. łóżko, szafa drewniana, szafki nocne, komoda, a także biblioteczka. Gdy zależy Ci tylko na zakupie nowej szafy, możesz wybrać model dostępny w odcieniu zbliżonym do pozostałych mebli w sypialni. Wybarwieniem mebli najczęściej zajmują się producenci – popularne sklepy meblarskie rzadko oferują taką możliwość.

sklepie producenta mebli z litego drewna Wooden Paradise możesz znaleźć szeroki wybór szaf do sypialni wykonanych w różnych stylach.

Zalety szafy z drewna litego

Szafa do sypialni wykonana z litego drewna to tzw. mebel ekologiczny. Do produkcji takiego wyposażenia wykorzystuje się wyłącznie surowce w całości pozyskane ze ściętych drzew, co odpowiada za ich trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto drewno sosnowe i drewno bukowe cechują właściwości antystatyczne – meble wykonane z takiego materiału nie przyciągają kurzu oraz nie gromadzą go na swojej powierzchni. Z powodzeniem szafa sosnowa może stanąć w sypialni alergika oraz najmłodszych domowników.

Podobne artykuły