Firany długie – 3 powody, dla których warto na nie postawić

Wnętrza Data publikacji: 13 kwietnia 2022

Firany długie ponownie wracają do mody. Świetnie nadają się do praktycznie każdego wnętrza i w interesujący sposób podkreślają jego styl. Jakie trzy powody przemawiają za tym, że warto je zakupić do własnego domu lub mieszkania? Podpowiadamy.

1. Wysoka jakość materiału

Firany długie produkowane są najczęściej z wysokiej jakości materiałów. W tym przypadku liczy się odporność nie tylko na przypadkowe zaciągnięcia ale również na uszkodzenia mechaniczne. Producenci przywiązują szczególną uwagę do materiału i sięgają jedynie po tej najwyższej jakości, który jest w stanie zachować swój naturalny wygląd i jakość przez długie lata.

Szczególnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza żakard. Firany eleganckie wykonane z tego materiału są bardzo wytrzymałe i trwałe. Występują także w różnych wzorach i gęstościach splotów. Odporne są na wysokie temperatury oraz można je prać wielokrotnie bez uszczerbku na ich jakości. Bardzo ważne jest także to, że nie wymagają prasowania. Po wypraniu i wysuszeniu stają się bardzo elastyczne, nie znajdziemy na nich zagnieceń, są gotowe do natychmiastowego zawieszenia przy oknie.

2. Poprawa estetyki wnętrza

Firany na szelkach o większej długości to idealne rozwiązanie do wnętrza urządzonego w praktycznie każdym stylu. Doskonale prezentują się zarówno przy meblach nowoczesnych, jak i klasycznych. Jeśli dysponujemy dużym salonem to każdy inny rodzaj firan będzie wyglądał po prostu gorzej. Ich ogromną zaletą jest to, że optycznie podnoszą estetykę wnętrza.

Szczególnym uznaniem cieszy się zwłaszcza satyna. Błyszcząca firana wykonana z tego materiału, która doskonale pasuje do eleganckich pomieszczeń. Mimo tego, że wymaga większej ilości zabiegów przed jej zawieszeniem (między innymi precyzyjnego prasowania) to w pełni rekompensuje to jej wygląd. Najlepiej umieścić ją w centralnej części salonu, na przykład przy drzwiach balkonowych, aby uzyskać jak najlepszy efekt estetyczny.

3. Szeroki wybór w unikatowych stylach

Firany na decority.pl cechują się wyjątkową gamą kolorystyczną. Bez trudu znajdziemy takie, które w unikatowy sposób wpasują się w wygląd naszego salonu lub sypialni. Duża ilość wzorów, a nawet kształtów oraz rozmiarów pozwala w łatwy sposób wybrać firanę, która będzie pasować do naszych indywidualnych potrzeb. Zainteresowaniem cieszą się zarówno te zdobione w klasyczne kolorowe kwiaty, jak i w abstrakcyjnych motywach przypominających figury geometryczne. Jeśli chcemy zaskoczyć naszych gości wyjątkowym stylem to warto zdecydować się długie, ozdobne firany.

Podobne artykuły