Artystyczne malowanie ścian jako forma określania estetyki wizualnej. Murale w Polsce są co raz bardziej widoczne – dlaczego?

Wnętrza Data publikacji: 24 września 2019

fot. goodlooking.pl

Odejdźmy dzisiaj od tego co zazwyczaj widzimy na ulicach naszych miast. Skierujmy nasze oczy na coś co wzbudza podziw u każdego. Bez wątpienia są to murale, które coraz częściej zaczynają zaczynają zdobić budynki w Polskich miasta, jak i na całym świecie.

Artystyczne malowanie ścian to sposób na wyróżnienie się z tłumu oraz stworzenie przestrzeni, która nas otacza piękniejszą. Większość z nas przyzwyczajona jest do szarej stylistyki PRL-owskich miast. Dzisiaj budynki, które nas otaczają są piękniejsze, ale nadal brakuje im czegoś co wyróżniłoby je z tłumu. Wszędzie panują te same motywy przewodnie, a projekty budynków i ich elewacji robione są pod gusta masowego klienta. Brak tutaj indywidualizmu, a przecież każdy z nas w duszy chciałby pokazać światu, że jest wyjątkowy.

Na przeciw temu trendowi wychodzą firmy oferujące dekoracyjne malowanie ścian. Korzystając z ich usług możecie liczyć nie tyle na rzemieślnicze wykonanie swojej pracy, ale przede wszystkim na sztukę przelaną na płótno, którym jest fasada budynku. Są to artyści, którzy tworzą street artowe dzieła na całym świecie. Wkładają w to swoje serce i pasję. Dzięki temu każdy projekt jest indywidualny i niepowtarzalny.

Nic więc dziwnego, że ściany budynków w wielu miastach coraz częściej pokrywane są muralami. Bez wątpienia reprezentantem tego trendu w Polsce jest Łódź, która konsekwentnie walczy z wizerunkiem szarego miasta i stała się największą galerią wielkoformatowych malowideł w Europie.

Z pewnością kojarzycie murale, które powstają na elewacjach budynków wielu innych miastach. Pojawienie się ich jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla społeczności lokalnej. Krajowe media nagłaśniają takie wydarzenia, publikują zdjęcia i filmy jednocześnie robiąc darmową reklamę ich właścicielom. Po prostu lubimy to co jest pięknie i niesztampowe. Nie sposób wymienić wszystkie zalety murali dla firm, które w ten sposób mogą stworzyć niepowtarzalny i zwracający na siebie uwagę klimat. W ten sposób Wasz budynek nie tylko będzie elementem miejskiego otoczenia, ale również punktem nawigacyjnym. To on zostanie przez większość zapamiętany.

Malowanie murali nie musi być jednak ściśle związane z budynkami znajdującymi się w centrum miast. Również Wasz wymarzony dom może stać się dziełem sztuki. Malarstwo artystyczne może zdobić zarówno zewnętrza elewację jak i wnętrze. Twoje dzieci marzą o pokoju, który będzie wyjęty niczym z baśni wraz z pnącymi się po sufit drzewami i fantastycznymi stworzeniami? Nic trudnego. Właśnie dlatego powstało artystyczne malowanie ścian. Spełnia ono marzenia i wizje osób, które mają niestandardowe potrzeby i szukają czegoś więcej niż to co można znaleźć w sklepach z fototapetami.

Zapoznajcie się z pracami signpainters.pl  i zobaczcie jak niesamowicie mogą wyglądać budynki, do których rękę przyłożył artysta.

Podobne artykuły