Drenaż limfatyczny sposobem na opadającą powiekę

Uroda Data publikacji: 24 listopada 2017

Czym jest drenaż limfatyczny? Jest to masaż fizjoterapeutyczny, który ma za zadanie usprawnić krążenie limfy. Limfa to płyn tkankowy spływający do naczyń chłonnych tworzących układ naczyń limfatycznych. Gdy limfa nie chce krążyć poprawnie może pojawić się np. opuchlizna.

Opadające powieki to problem wielu kobiet po 30-stce. Wyglądamy wtedy na zmęczone, a nawet smutne. Nasze oczy są mniejsze i mniej atrakcyjne. Jednym z powodów opadających powiek jest po prostu ich opuchnięcie, a sposobem na poradzenie sobie z problemem staje się drenaż limfatyczny. 

Możemy go wykonać samodzielnie przesuwając palcem od nosa wzdłuż brwi do skroni. Następnie bębnuj palcami od zewnątrz do wewnątrz wzdłuż kości jarzmowej. Kości jarzmowe to te tworzące boczną część twarzy.

Po wykonaniu masażu limfatycznego robimy sobie kompres z torebek czarnej herbaty przez 10 minut. Taki zestaw czynności powtarzamy najlepiej codziennie lub tak często jak mamy na to okazję.

Drenaż limfatyczny wokół oczu

Zobacz jak wykonać poprawnie drenaż limfatyczny wokół oczu. Instrukcję przedstawia Anna Małecka, kosmetolog i szkoleniowiec. Drenaż ten pomoże nam usunąć obrzęki w tych miejscach.

Źródło artykułu: http://www.hftg.me/schlupflider/

Podobne artykuły