Domowy sposób na worki pod oczami

Uroda Data publikacji: 23 grudnia 2017

Worki pod oczami to problem nie tylko związany z wiekiem, ale przede wszystkim ze zmęczeniem. Dlatego dotyczyć może każdej z nas i warto wiedzieć jak skutecznie sobie z nim poradzić. Dzisiaj przedstawimy Wam jeden ciekawy pomysł, którego mogłyście jeszcze nie znać.

Jak zmniejszyć ryzyko wystąpienia worków pod oczami

Przede wszystkim wypoczynek. To właśnie zmęczenie jest głównym powodem ich wystąpienia. Dlatego pamiętać by starać się wypoczywać, spać odpowiednią ilość godzin w zależności do Twojego zapotrzebowania (7-8).

Sól to produkt, który prowadzi do retencji wody w organizmie. Woda zatrzymana w ciele może również być powodem worków pod oczami, które będą wręcz występować permanentnie. Jednocześnie z tym samym łączy się potrzeba picia odpowiedniej ilości wody w celu pobudzenia naszej gospodarki wodnej.

Diuretyki to produkty, których nazwę musisz zapamiętać i włączyć je do swojej diety. Diuretyki to jednym słowem produkty moczopędne.

Staraj się również dbać o skórę wokół oczu i odpowiednio ją nawilżać stosując kremy oraz maseczki regeneracyjne, choćby proste okłady z ogórków.

Domowy sposób na worki pod oczami

Wiemy już jak zapobiegać workom pod oczami, teraz dowiemy się co zrobić aby poradzić sobie z problemem gdy już wystąpił. Do tego celu posłuży nam jabłko.

Zastosowanie tego sposobu jest bardzo proste, wystarczy zetrzeć jabłko na tarce tak jak dla dzieci do jedzenia. Następnie włóż je na kwadrans do lodówki, a po wyjęciu papkę nałóż pod oczy i pozostaw na kwadrans.

Zimne jabłko zmniejszy opuchliznę, a nawilżające ekstrakty, które znajdują się w jabłku będą odżywiać naszą skórę i regenerować doprowadzając do polepszenia wyglądu skóry. To bardzo prosta maseczka, którą możesz wykonać w kilka minut.

Podobne artykuły