15 września 2019

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka sposobów na spierzchnięte usta. Nie jest to nic przyjemnego. Spierzchnięte usta bolą i pieką, dlatego trzeba szybko działać aby zaradzić problemowi. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Często jest to związane z niedoborem witamin z grupy B, a nawet odwodnieniem organizmu. Problem oczywiście często występuje podczas skrajnych warunków pogodowych np. podczas mrozów czy mocnego słońca. Obydwa te skrajne przypadki bardzo mocno wysuszają usta, dlatego należy pamiętać o tym aby je odpowiednio pielęgnować i nawilżać.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Lanolina do sutków

Lanolina jest preparatem, który pomaga kobietom w czasie karmienia. Wtedy brodawki sutkowe pękają, stają się podrażnione. Lanolina stanowi dla nich barierę ochronną i pomaga w regeneracji. Ta sama lanolina skutecznie sprawdzi się w przypadku spierzchniętych ust i nie musimy się martwić o to czy przypadkiem ją nie zjemy – mają z nią przecież styczność niemowlaki podczas karmienia. Warto jedynie zwrócić uwagę na to by był to preparat 100% lanoliny. Nie tylko ochroni i nawilży nasze usta, ale pomoże im się zregenerować.

Peeling

Peeling świetnie działa na suchą skórę. Peeling do ust możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy trochę cukru wymieszać z wodą lub oliwą i wetrzeć go w usta. Pomoże to w złuszczeniu martwego naskórka. Pamiętaj tylko o późniejszym nawilżeniu ust. Może to być zwykła wazelina kosmetyczna jeśli taką masz.

Okłady

Sok z ogórka ma działanie łagodzące i tonizujące. Wystarczy pokroić świeży ogórek na plasterki, a następnie przyłożyć je na usta. A po tym świetnie sprawdzi się naturalna maseczka, ze składników, które możesz znaleźć w kuchni.

Maseczki

Jednym z najlepszych składników maseczek na spierzchnięte usta jest miód. Wystarczy już on sam nałożony na usta by zdziałać cuda. Co więcej? Świetnie sprawdzi się śmietana, ale musi być naprawdę tłusta.