Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Uroda Data publikacji: 15 września 2019

Dzisiaj przedstawimy Wam kilka sposobów na spierzchnięte usta. Nie jest to nic przyjemnego. Spierzchnięte usta bolą i pieką, dlatego trzeba szybko działać aby zaradzić problemowi. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Często jest to związane z niedoborem witamin z grupy B, a nawet odwodnieniem organizmu. Problem oczywiście często występuje podczas skrajnych warunków pogodowych np. podczas mrozów czy mocnego słońca. Obydwa te skrajne przypadki bardzo mocno wysuszają usta, dlatego należy pamiętać o tym aby je odpowiednio pielęgnować i nawilżać.

Domowe sposoby na spierzchnięte usta

Lanolina do sutków

Lanolina jest preparatem, który pomaga kobietom w czasie karmienia. Wtedy brodawki sutkowe pękają, stają się podrażnione. Lanolina stanowi dla nich barierę ochronną i pomaga w regeneracji. Ta sama lanolina skutecznie sprawdzi się w przypadku spierzchniętych ust i nie musimy się martwić o to czy przypadkiem ją nie zjemy – mają z nią przecież styczność niemowlaki podczas karmienia. Warto jedynie zwrócić uwagę na to by był to preparat 100% lanoliny. Nie tylko ochroni i nawilży nasze usta, ale pomoże im się zregenerować.

Peeling

Peeling świetnie działa na suchą skórę. Peeling do ust możesz wykonać samodzielnie. Wystarczy trochę cukru wymieszać z wodą lub oliwą i wetrzeć go w usta. Pomoże to w złuszczeniu martwego naskórka. Pamiętaj tylko o późniejszym nawilżeniu ust. Może to być zwykła wazelina kosmetyczna jeśli taką masz.

Okłady

Sok z ogórka ma działanie łagodzące i tonizujące. Wystarczy pokroić świeży ogórek na plasterki, a następnie przyłożyć je na usta. A po tym świetnie sprawdzi się naturalna maseczka, ze składników, które możesz znaleźć w kuchni.

Maseczki

Jednym z najlepszych składników maseczek na spierzchnięte usta jest miód. Wystarczy już on sam nałożony na usta by zdziałać cuda. Co więcej? Świetnie sprawdzi się śmietana, ale musi być naprawdę tłusta.

Podobne artykuły