Jak dobrać idealne okulary do kształtu naszej twarzy?

Moda Data publikacji: 30 marca 2018 / Aktualizacja: 2019-11-25

Jak dobrać idealne okulary do kształtu naszej twarzy? Jest to bardzo ważne, aby okulary pasowały do nas. Czy wiesz, że według badań osoby, które noszą okulary wydają się seksowane o 75% bardziej dla płci przeciwnej?  Jeśli martwisz się, że okulary, które wybrałaś nie będą do Ciebie pasowały, to dzisiaj podpowiemy Ci jak je dobrać tak by były idealne dla Ciebie.

Jak dobrać idealne okulary do kształtu twarzy

Twarz w zasadzie dzielimy na sześć kształtów. Wyróżniamy twarze podłużne, owalne, serca, kwadratowe, okrągłe i diamentowe. Spójrz w lustro,  a będziesz mogła bez problemu określić kształt swojej twarzy. Aby to zrobić wystarczy użyć centymetra krawieckiego. Nie doginamy go do kształtu twarzy, trzymamy go prosto.

Mierzymy:

  1. Szerokość czoła
  2. Szerokość policzków
  3. Szerokość szczęiki
  4. Długość twarzy

Pamiętaj aby mierzyć najszersze lub najdalsze punkty. Tylko taki pomiar da odpowiedni wynik, dzięki któremu ocenimy jaki mamy kształt twarzy.

Twarz podłużna

Z twarzą podłużną mamy do czynienia gdy jest ona dłuższa niż szersza. Czoło, policzki i szczęka mają prawie taką samą szerokość. Do takiej twarzy idealnie pasują duże, szerokie oprawki z wyraźnymi liniami.

fot. brightside.me

Twarz w kształcie serca

fot. brightside.me

Linia szczęki jest szpiczasta, policzki szerokie, a czoło jeszcze szersze. Świetnie sprawdzają się tutaj okulary, które skierowane są w dół, akcentując linię szczęki np. Aviatory. Możesz również nosić okulary bez oprawek, nie sprawiają one, że twarz wygląda na zbyt ciężką.

Twarz kwadratowa

fot. brightside.me

Z twarzą kwadratową mamy do czynienia gdy długość twarzy i odległość między policzkami są prawie takie same. Linia szczęki, policzki i czoło również mają podobne szerokości. W tym przypadku świetnie sprawdzają się wąskie i owalne lub prostokątne ramki z zaokrąglonymi krawędziami.

Twarz owalna

fot. brightside.me

Owalną twarz rozpoznamy po tym, że jest ona dłuższa niż szeroko, a czoło trochę szersze niż linia szczęki. Tutaj świetnie sprawdzają się okulary, które górną ramkę mają grubszą niż na dole.

Twarz okrągła

fot. brightside.me

Taka twarz jest tak samo długa, jak szeroka. Czoło i szczęka są szczuplejsze, ale w równych proporcjach. Kwadratowe lub prostokątne okulary z ostrymi krawędziami bardzo dobrze się sprawdzą.

Twarz w kształcie diamentu

fot. brightside.me

Kości policzkowe są szerokie, podbródek szpiczasty, a czoło nieco szczuplejsze. Super będą wyglądały okulary o zaokrąglonych krawędziach, które nie są szersze niż Twoje policzki.

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/effective-tips-on-how-to-choose-the-perfect-glasses-for-your-face-480060/

Podobne artykuły