8 prostych wskazówek, które pozwolą Ci wybrać idealne buty

Moda Data publikacji: 27 kwietnia 2017

Możliwości wyboru mamy naprawdę ogromne. Trzeba jednak mieć wyobraźnie aby znaleźć to czego szuka, aby uniknąć kupowania butów jedynie na podstawie ich wyglądu.

Dzisiaj postaramy się Wam podpowiedzieć jak wybrać idealne buty. Być może nasze rady pomogą Ci w wyborze wymarzonych butów dla siebie.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania butów

Upewnij się, że palce i pięty zachowują swój kształt. Wiele słabej jakości butów po rozciągnięciu ich podczas wkładania na nogę nie wraca do poprzedniego kształtu. Dlatego należy przymierzyć kilka par butów i sprawdzić czy pięty i palce nie odkształcają się.

Dobrze wymierz rozmiar. Nasze stopy nie muszą być idealnie takie same, dlatego wybierając rozmiar obuwia należy wzorować się na tej większej. Zawsze przymierzając buty w sklepie zaczynaj od niej.

Buty muszą być stabilne. Jeśli nie są nigdy nie kupuj takich butów. Powinny one być głównym warunkiem podczas kupowania obuwia.

Sprawdź elastyczność podeszwy. Po prostu wystarczy wziąć go w ręce i spróbować zgiąć. Jeśli podeszwa jest zbyt twarda to będziesz miała problem z chodzeniem i nogi szybciej będą się męczyć.

Buty kupuj popołudniem. Prawda, że to dziwna rada? Jednak jak najbardziej prawdziwa, po prostu po całym dniu nasze stopy są lekko spuchnięte. Dlatego najważniejsze aby w tym momencie było nam w nich wygodnie. Dlatego warto kupować buty i mierzyć właśnie w takim momencie.

Zawsze sprawdzaj wnętrze butów. Buty w środku powinny być wygodne i miękkie. Nie powinny mieć żadnych wystających szwów i miejsc, które mogłyby nas obcierać. Nawet jeśli po założeniu ich na stopie nic nie czujesz to może się to zmienić po kilku godzinach noszenia. Dlatego warto dłonią sprawdzić czy powierzchnia wewnątrz butów jest równa.

Obcasy nie powinny być wyższe niż 9 cm. Odległość od obcasa i podeszwy nie powinna być mniejsza niż 3cm. Dzięki temu buty będą stabilniejsze i mniejszy ciężar będzie przenoszony na palce. W takich butach będzie nam wygodniej.

Twój rozmiar stopy się zmienia. Wraz z wiekiem zmieniają się stopy, ma na nie wpływ również nasza waga. Dlatego nie przywiązuj się do jednego rozmiaru. Co dwa lata sprawdzaj ponownie swój rozmiar butów.

 

Źródło artykułu: https://brightside.me/inspiration-tips-and-tricks/12-simple-tips-to-help-you-choose-the-perfect-shoes-329910/

Podobne artykuły