Dlaczego warto wybrać polskie podłogi drewniane?

Wnętrza Data publikacji: 29 listopada 2019 / Aktualizacja: 2023-09-28

Ponadto podłoga z drewna jest łatwa do utrzymania w czystości, a w razie potrzeby – może być kilkukrotnie odnawiana. Doskonała jakośćtrwałość i odporność na rozmaite czynniki, świetny design, szeroka paleta wybarwień i wiele sposobów wykończenia parkietów to cechy, które sprawiają, że polskie podłogi cieszą się rosnącą popularnością nie tylko w kraju, ale również za granicą. Dlaczego warto postawić na polski produkt i gdzie znaleźć bezkonkurencyjne parkiety drewniane? 

Ponadczasowa podłoga z drewna

Na rynku możemy spotkać się z różnego rodzaju podłogami, wykonanymi z rozmaitych gatunków drzewa, odmiennie wybarwionymi i wykończonymi. Za najbardziej ekskluzywne uchodzą podłogi ręcznie robione i uszlachetniane. Taka podłoga dodaje wnętrzu niepowtarzalnego klimatu i charakteru oraz doskonale komponuje się z pomieszczeniami urządzonymi w różnych stylach i kolorystyce.

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się nowoczesne parkiety dwuwarstwowe, które łączą w sobie zalety paneli podłogowych z eleganckim wyglądem drewna. Każda klepka podłogi dwuwarstwowej składa się z szlachetnej warstwy wierzchniej, wykonanej w najwyższej klasy drewna (przede wszystkim dębowego) oraz warstwy spodniej (podkładu liściastego lub iglastego). Obie warstwy połączone są ze sobą solidnym, elastycznym klejem, a cała klepka nie przekracza najczęściej 10 mm grubości.

Parkiet dwuwarstwowy może być z powodzeniem stosowany na ogrzewaniu podłogowym – drewno nie będzie pękać, a ciepło swobodnie będzie przedostawać się do wnętrza dzięki minimalnym szparom między klepkami. Ponadto parkiet dwuwarstwowy jest produktem gotowym do użytkowania bezpośrednio po ułożeniu na podłodze – nie wymaga żadnych dodatkowych prac wykończeniowych (każda klepka została w toku produkcji poddana odpowiedniej obróbce i zabezpieczaniu). 

Drewniane podłogi z Polski

W poszukiwaniu doskonałej jakości parkietów dwuwarstwowych możemy z powodzeniem sięgnąć po polskie produkty. Rodzime firmy drzewiarskie to najczęściej przedsiębiorstwa z wieloletnim doświadczeniem, skrupulatnie przestrzegające wszelkich norm i przepisów związanych z pozyskiwaniem drewna oraz jego przetwarzaniem. To również nowocześnie wyposażone tartaki i fabryki (m.in. dzięki dofinansowaniom z Unii Europejskiej), z zaawansowanymi technologicznie maszynami i taśmami produkcyjnymi, pozwalającymi na efektywne i przyjazne dla środowiska produkowanie podłóg drewnianych w rozmaitych rozmiarach, wybarwieniach i wykończeniach, zaskakujących świetną jakością i zachwycających unikatowym designem. 

Polskie podłogi najwyższej jakości od firmy Kaczkan

Kaczkan od ponad 30 lat zajmuje się dostarczaniem swoim klientom najwyższej jakości podłóg drewnianych, które harmonijnie komponują się z rozmaitymi wnętrzami i gwarantują długoletnie, satysfakcjonujące użytkowanie. Firma Kaczkan to rodzinne przedsiębiorstwo, które od 1987 roku jest wierne swoim zasadom i misji zaspokajania wszelkich oczekiwań swoich klientów i dostarczania im naturalnych rozwiązań aranżacyjnych, z wyższej półki.

Zakład produkcji drzewnej Kaczkan to obecnie nowoczesny tartak oraz fabryka z zaawansowanymi technologicznie liniami produkcyjnymi, dzięki którym przygotowywanie i obróbka podłóg drewnianych są niezwykle efektywne i gwarantują doskonały rezultat w postaci świetnie wyglądających, solidnych i trwałych podłóg litych i parkietów dwuwarstwowych. 

Podłogi dwuwarstwowe Kaczkan to produkty od lat zgarniające liczne wyróżnienia i nagrody w swojej kategorii. Ich jakość oraz fakt, że produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów oraz w poszanowaniu środowiska naturalnego jest doceniana przez klientów w Polsce, Europie i na świecie. 

Podobne artykuły