Dlaczego trzeba szybko osuszyć mieszkanie po zalaniu?

Kategoria: Porady
Tagi: brak tagów
Data publikacji: 2023-01-31

Zalanie mieszkania może przytrafić się każdemu, dlatego warto wiedzieć jak postępować w takim wypadku, aby uniknąć szkód, albo sprawić że będą one jak najmniejsze. Każda taka sytuacja generuje ogromną ilość stresu, ale także spore wydatki i mnóstwo poświęconego wolnego czasu, który każdy wolałby spożytkować w inny sposób. Lepiej przygotować się na taką ewentualność zawczasu, a dodatkowo pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia, które pomoże ochronić przed niespodziewanymi wydatkami związanymi z zalaniem. Gdy jednak tak nieprzyjemna sytuacja przytrafia się w domostwie, nie należy panikować. Odpowiednia szybka reakcja, pozwoli uchronić gospodarstwo domowe przed ogromnymi stratami. W dzisiejszym artykule przedstawimy wam, dlaczego czas ma znaczenie podczas osuszania mieszkania po zalaniu i jaka jest cena takiej usługi w naszej firmie.

Zalanie mieszkania wiąże się często z popsutymi sprzętami elektronicznymi, zalanymi panelami, które trzeba wymienić na nowe, czy koniecznością odmalowania ścian i zrywania tapet.  Zaniedbanie sytuacji, czyli brak osuszania mieszkania po zalaniu, może skutkować rozwinięciem się pleśni oraz grzybów w danym pomieszczeniu. Przez to, że zalania mieszkania nie da się przewidzieć, często zaskakuje w najmniej oczekiwanym momencie. Zazwyczaj przyczyny leżą po stronie uszkodzonych sprzętów w domu, takich jak pralka i zmywarka, których wężyki odprowadzające wodę mogą samoistnie pęknąć w wyniku zużycia materiału. Czasem jednak nagłe pojawienie się wody nie jest spowodowane usterką u nas, a u sąsiada, albo wyciekiem z kanalizacji. Wtedy obserwujemy najczęściej wilgotne ślady na suficie, osuszanie mieszkania po zalaniuto podstawowy krok jaki należy podjąć w takiej sytuacji.

Dlaczego osuszanie mieszkania po zalaniu jest tak istotne?

Woda, która jest wynikiem zalania może sprawić, że wyposażenie domu jak i podłogi, ściany i obecne w nim meble ulegną zniszczeniu oraz degradacji. Jej nagromadzenie sprzyja również rozwojowi niebezpiecznych drobnoustrojów, które mają negatywny wpływ na zdrowie ludzi, czyli pleśni oraz grzybów. Problemy wynikające z zalania są nie tylko natury estetycznej, ale generują ogromne koszty oraz są bardzo problematyczne. Jeśli w danym pomieszczeniu wzrośnie wilgotność powietrza, a usterka nie zostanie naprawiona, to rozwój mikroorganizmów stanie się naprawdę problematyczny. Pozbycie się ich z mieszkania to długotrwały i skomplikowany proces, który często trudno jest rozwiązać domowymi metodami. Bardzo często wymuszają one na właścicielu zalanego mieszkania, skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, zajmującej się odgrzybianiem oraz osuszaniem po zalaniu. Odpowiedni sprzęt w połączeniu z doświadczeniem pomoże pozbyć się wszelkich pozostałości nagromadzonej wody, a także zneutralizować nieprzyjemne zapachy oraz nieestetyczne ślady, które widać na ścianach i sufitach. Lata praktyki sprawiły, że jesteśmy najchętniej wybieraną firmą do takich zadań. Znamy się na szybkich, a przede wszystkim skutecznych usługach, które nie kosztują dużo.

Zaobserwuj nas na Facebooku

Niebezpieczeństwo wynikające z zalania mieszkania

Pomieszczenia w których wilgotność jest bardzo wysoka, a w dodatku nie mają sprawnej wentylacji i odpowiedniego dostępu światła, są szczególnie narażone na pojawienie się pleśni. Jest to rodzaj grzyba, który ma wpływ na układ oddechowy osób, narażonych na kontakt z nim. Powoduje szereg objawów takich jak kaszel, nieżyt nosa, astmę, duszności, trudności w oddychaniu oraz zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na grypę lub klasyczne przeziębienie. Pleśń jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci, osób starszych oraz osób, które przewlekle chorują na schorzenia układu oddechowego. Grzyby natomiast wydzielają szereg toksyn, które mają wpływ na wiele układów w naszym organizmie. Mogą one spowodować uszkodzenie nerek, zawroty głowy oraz rozwój nowotworów. Nie warto doprowadzić swojego mieszkania do takiego stanu, przez niedokładne osuszanie po zalaniu. Aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych, warto skorzystać z usług profesjonalistów.

Osuszanie mieszkania po zalaniu cena

W firmach, które profesjonalnie zajmują się kompleksowym osuszaniem budynków po zalaniach dostępne są maszyny odpowiednio dopasowane do danego typu pomieszczenia oraz jego powierzchni. W osuszanie24 korzystamy z najwyższej jakości sprzętu, który obejmuje osuszacze kondensacyjne i absorpcyjne. Cały proces nie jest długi, ponieważ nasze wieloletnie doświadczenie pozwala skrócić osuszanie po zalaniu do absolutnego minimum. Zawsze przed realizacją takiej usługi wykonujemy także pomiar zawilgocenia, który pozwala nam na dobranie odpowiedniej metody osuszania oraz określenie zaawansowania zmian, które wynikają z nagromadzenia wody. W zależności od stopnia zalania, czasu jego trwania oraz zmienionej powierzchni, ceny takiej usługi wahają się.

Generalnie cena za osuszanie mieszkania po zalaniu wynosi około tysiąca złotych, jednak może być znacznie wyższa w przypadku bardzo poważnych awarii, lub większego niż standardowy, metrażu mieszkania.

Podobne artykuły