Prosta domowa maseczka oczyszczająca pory twarzy

Uroda Data publikacji: 03 lutego 2017 / Aktualizacja: 2018-08-19

Dzisiaj przedstawimy Wam przepis na bardzo prostą maseczkę, która oczyszcza skórę i zwęża pory. Możesz oczywiście zastosować maseczkę kupioną w drogerii, ale będzie droższa, a działanie jest naprawdę podobne.

Maseczka składa się jedynie z naturalnych produktów, więc jeśli nie macie żadnego uczulenia na jakikolwiek z nich to nie musicie martwić się efektami ubocznymi. Możecie ją stosować również tak często jak chcecie.

Składniki

  • średni ziemniak
  • pół zielonego ogórka
  • trochę mąki

Przygotowanie

Ziemniaka i ogórka dobrze umyj. Nie musicie obierać ich ze skórek jeśli nie chcecie. W nich znajduje się wiele cennych dla skóry mikroelementów. Następnie wszystko blendujemy i przekładamy do miseczki. Zobacz jaka jest konsystencja, jeśli maseczka sama nie utrzyma się na twarzy to należy dodać do niej trochę mąki i dobrze wymieszać.

Co o porach musisz wiedzieć?

Rozszerzone pory są problemem wielu osób, nie tylko kobiet. Dzisiaj również coraz większa ilość mężczyzn zaczyna dbać o swoją twarz i oczyszcza pory. Przyjmują one formę małych dziurek, które zauważamy na powierzchni skóry. Pory skórne nie są niczym wyjątkowym, to naturalna budowa naszej skóry. Przez nie wychodzi sebum, które stanowi naturalną warstwę ochronną. Jedynie u osób z cerą suchą są one zazwyczaj niewidoczne, ale nadal istnieją. Osoby z cerą mieszaną czy tłustą mają problem z powiększonymi porami. Dlaczego tak się dzieje?

W porach gromadzi się brud, który zapycha pory, a łój cały czas napływa. Dlatego pory powiększają się i stają się coraz bardziej widoczne. Za to zanieczyszczenia sprawiają,  że przybierają ciemniejszy kolor i znacząco odznaczają się na naszej twarzy. Właśnie te osoby powinny zainteresować się kuracjami mającymi na celu ściągnięcie porów i zmniejszenie ich widoczności. Jednak pamiętajcie, że jest to zabieg doraźny. O skórę cały czas trzeba dbać bo powiększone pory będą powracały.

Dlatego pamiętaj o regularnym oczyszczaniu porów. Możesz do tego celu wykorzystać maseczki. Jednak nigdy nie stosuj w domu drastycznych zabiegów mających na celu ich oczyszczenie. Takie rzeczy pozostaw kosmetyczce, gdy zaczniesz sama w nich dłubać możesz sobie jedynie zaszkodzić, a pory staną się jeszcze bardziej widoczne.

Co jeszcze mogą zrobić z rozszerzonymi porami?

Podstawą jest codzienna pielęgnacja skóry. Warto stosować kosmetyki, które mają działanie antybakteryjne i złuszczające. Wiele z nich również ma działanie zwężające ujścia gruczołów łojowych. Dobierz więc kosmetyki, które będą najlepsze dla Twojej cery z widocznymi porami. Jeśli nie wiesz co wybrać skonsultuj się z kosmetyczką, która udzieli Ci porad i podpowie jak robić makijaż na cerę z otwartymi porami.

Tak samo jak makijaż ważny jest demakijaż. Należy bowiem robić to dokładnie. Warto również przy tym pamiętaj o złuszczaniu naskórka. Możesz do tego celu wykorzystać specjalne szczoteczki do twarzy, których zazwyczaj używamy już wieczorem po demakijażu.

Nie zapominaj o maseczkach ściągających i oczyszczających. Możesz wykorzystać tę, którą poznałaś w tym artykule. Oczywiście przepisów na maseczki na rozszerzone pory jest wiele tak samo jak wiele maseczek można kupić w drogeriach. Dlatego wybierz to co odpowiada Ci najlepiej.

Bardzo ważna jest również ochrona skóry przed słońcem dlatego staraj się stosować filtry nawet gdy wychodzisz na dłuższy spacer. Używanie ich tylko podczas opalania to duży błąd. Często zapominamy o tym, że nawet podczas kilkudziesięciominutowego spaceru nasza skóra również narażona jest na silne słońce tak sam jak na plaży.

Jakie kosmetyki wykorzystać na rozszerzone pory?

  1. glinka kosmetyczna – dobrze ściąga
  2. kwas salicylowy – bardzo dobrze oczyszcza
  3. maseczka z węgla aktywnego – również świetnie oczyszcza pory
  4. szczoteczki do twarzy
  5. peelingi do twarzy

Podobne artykuły