Czytaliście kiedyś skład bułki tartej? Od dzisiaj robię ją sama!

Kuchnia Data publikacji: 08 czerwca 2018

Wydaje się, że bułka tarta jest tak prostym produktem spożywczym, że do jej zrobienia wystarczy sama sucha bułka. Przynajmniej tak przed laty robiły to nasze babcie i mamy. Nigdy więc nie sprawdzaliśmy jej składu, gdy to zrobiliśmy trochę nami wstrząsnęło. Po co to wszystko tam się znajduje?

Skład, który widzicie poniżej nie wygląda jeszcze tak strasznie. To akurat bułka tarta, którą my kupujemy. Chociaż jest tam wiele substancji, które właściwie wydają się niepotrzebne. Czy są one wynikiem tego, że bułka tarta jest robiona z tak wzmacnianego dodatkami pieczywa?

Jeszcze ciekawszy skład znalazł Pan Michał, który opublikował go na swoim twitterze. Stabilizatory, kwas askorbinowy, mono-i diglicerydy kwasów tłuszczowych, substancje stabilizujące, regulatory kwasowości. Czy to bułka tarta czy broń chemiczna?

Według nas to jest zupełnie niepotrzebne. Dlatego wróciliśmy do starego prostego sposobu na zrobienie bułki tartej w domu. Naprawdę nie zajmuje to wiele czasu, można zrobić sobie cały słoik i korzystać gdy będzie nam potrzebna. Przechowujemy ją zamkniętą w suchym miejscu.

Jak zrobić bułkę tartą

Będziemy do niej potrzebować suchego pieczywa. My kupujemy bułki w znanej nam piekarni. Nie polecam tych wypieków z mrożonek, które znajdziecie w wielu marketach. Bułkę najlepiej już wcześniej pokroić w mniejsze kawałki i dostawiamy ją aby się wysuszyła. Teraz albo ścieramy ją ręcznie na tarce albo używamy do tego melaksera. Na tym etapie możemy też dodać swoje ulubione przyprawy by mieć już gotową panierkę.

Jak przechowywać bułkę tartą

Bułkę tartą przechowujemy przez miesiąc w zamkniętym słoiku. Zdarzało nam się używać i starszej, ale warto ją wtedy skontrolować. Możemy podzielić ją na mniejsze porcje i część schować do zamrażalnika, a wtedy przechowywać możemy ją nawet pół roku.

Źródło artykułu: https://twitter.com/michalkowalowka/status/1002857619617386496?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FHyVRyi8gQ%2F

Podobne artykuły