Czyszcząc w ten sposób fronty z połyskiem niszczysz je!

Kuchnia Data publikacji: 18 czerwca 2020

Błyszczące fronty dodają naszej kuchni nowoczesnego wyglądu. Tak samo jak każde meble wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji by wyglądać dobrze przez długi czas.

Jak czyścić fronty z połyskiem?

Jeśli kupiłaś meble z lakierowanymi frontami, to zapewne zauważyłaś, że znajduje się na nich folia. Należy ściągnąć ją po montażu frontów, ale nie możemy ich od razu myć. Powierzchnia frontów musi utwardzić się przez działanie promieni UV, dlatego odczekaj przynajmniej tydzień, zanim je umyjesz. Jeden ze stolarzy, z którym konsultowaliśmy tę sprawę zalecał nawet odczekać 20 dni.

Gdy już przystąpisz do ich czyszczenia nie używaj płynów, które w swoim składzie zawierają alkohol. Jeśli będziesz myć nimi fronty doprowadzisz do ich zmatowienia. Błyszczące fronty myje się bardzo łatwo z pomocą łagodnych środków czystości.

Unikaj również środków, które mają właściwości ścierające jak np. mleczka czyszczące. Nie należy również korzystać z chemii domowej z zawartością amoniaku czy acetonu.

Najlepiej sprawdzi się tutaj po prostu zwykły płyn do naczyń lub mydło i delikatna ściereczka z mikrofibry. Oczywiście po pierwszym myciu nie zauważymy, że fronty są zniszczone. Jeśli jednak będziemy czyścić je w niewłaściwy sposób regularnie, to z czasem pojawią się na nich rysy i zmatowienia, przez co dojdzie również do odbarwień.

Podobne artykuły