Czym jest epilacja laserowa i czy warto ją zrobić

Uroda Data publikacji: 23 grudnia 2017

Depilacja i epilacja to dwie różne rzeczy, warto znać różnicę by wiedzieć czy warto zrobić epilację? Epilacją nazywamy bowiem zabieg wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Epilacja to zabieg polegający na usuwanie zbędnego owłosienia. Można go wykonać na kilka sposobów, które na pewno już znasz. Może ona polegać na zwykłym goleniu, które daje jednak krótkotrwałe efekty.

Epilacja woskiem jest bardziej bolesna, ale za to daje dużo lepsze rezultaty jeśli bierzemy pod uwagę szybkość odrastania włosków. Epilacja chemiczna polega na wykorzystywaniu kremów i pianek do usuwania włosów. Najskuteczniejsza jest natomiast epilacja laserowa.

Epilacja laserowa dla najlepszego efektu

Najskuteczniejszym zabiegiem jest epilacja laserowa, która jednak jest najdroższa i trwa najdłużej jeśli weźmiemy pod uwagę długość zabiegu.

Epilacja laserowa cieszy się największym powodzeniem ze względu na trudność wykonania tego zabiegu w domu samodzielnie. Oczywiście możemy kupić już urządzenia do epilacji laserowej w domu, ale nie zaleca się stosowania ich do wszystkich części ciała, a nieumiejętnie wykonane zabiegi mogą podrażnić skórę.

Oprócz tego zazwyczaj domowe lasery można stosować w jakiś odstępach czasu. Oczywiście efekt ten nie jest na stałe, włoski i tak w końcu odrosną.

Ile trwa epilacja laserowa

Ceny oczywiście różnią się w zależności od miejscowości i miejsca, w którym go wykonamy. Jednak musimy mieć świadomość, że zabieg ten nie należy do najtańszych.

Epilacja pach jest dosyć krótkim zabiegiem, który powinien trwać około 20 minut. Epilacja laserowa bikini to już trochę więcej pracy, ale zabieg ten potrwa około pół godziny. Epilacja nóg to natomiast najbardziej czasochłonny zabieg i zajmie on około półtorej godziny.

Przeciwwskazania do epilacji laserowej

Zabieg powoduje jakiś poziom bólu, ale to oczywiście zależy od indywidualnej odporności na ból każdej z kobiet. Należy się przekonać aby stwierdzić czy jesteśmy w stanie poddać się całemu zabiegowi.

Przeciwwskazaniami do epilacji laserowej są:

 1. ciążą
 2. karmienie piersią
 3. mocna opalenizna
 4. zażywanie leków światłouczulających
 5. opryszczka
 6. zmiany wirusowe lub bakteryjne
 7. łuszczyca
 8. rybia łuska

Jak przygotować się epilacji laserowej

 1. Przed zabiegiem należy ogolić włosy w miejscu depilacji
 2. Nie należy doprowadzać do przesuszenia i podrażnienia skóry
 3. Nie wyrywaj włosów ręcznie (np. woskiem) na 4 tygodnie przed zabiegiem
 4. Nie należy używać peelingów na tydzień przed epilacją bo podrażniają skórę
 5. Nie stosuj samoopalaczy i ogranicz się z nadmiernym opalaniem

Więcej informacji udzieli Ci na pewno zakład kosmetyczny, w którym wykonasz zabieg. Otrzymasz również wytyczne po zabiegu.

 1. Po zabiegu nie należy się opalać
 2. Należy zachować odstępy pomiędzy zabiegami
 3. Myć skórę żelem bezmydłowym czy tonikiem
 4. Stosować zasypkę
 5. Delikatnie osuszać skórę
 6. etc.

Ile kosztuje epilacja laserowa

Pamiętaj, że pojedynczy zabieg może nie dać ostatecznego efektu. Dlatego nie zawsze wystarczy, a bardzo często musimy liczyć się z ponowną wizytą.

Dlatego wiele kliknij estetycznych czy salonów kosmetycznych oferujących zabiegi epilacji laserowej posiadają pakiety „aż do skutku”, w którym płacimy jedną zazwyczaj „promocyjną” opłatę za liczbę zabiegów jaka będzie potrzebna do osiągnięcia ostatecznego efektu.

Często jeden zabieg kosztuje ok. 180 zł bez zależności od części ciała np. twarz, szyja, ramiona, pachy, brzuch, plecy, bikini, uda, pośladki, łydki, stopy. Jak widzicie „nogi”nie są liczone jako jedna cześć cała.

O cenę najlepiej dopytać w swoim salonie kosmetycznym w zależności od tego jakie części ciała chcemy poddać epilacji. Często możemy uzyskać promocyjne ceny wybierając pakiety np. pachy + bikini czy np. całe nogi.

Podobne artykuły