Czy w Paczkomacie można zostawić upominek dla kuriera?

Lifestyle Data publikacji: 30 listopada 2022

Kurierzy kilka razy w roku mają wręcz urwanie głowy. Okres Czarnego Piątku i przedświątecznych zakupów to z pewnością czas wytężonej pracy wszystkich kurierów, którzy muszą na czas dostarczyć paczki z naszymi zakupami i prezentami.

Niektórzy chcą za ten wysiłek kurierom podziękować i w skrytce Paczkomatu InPost oprócz nadawanej paczki, pozostawiają też drobny upominek z liścikiem. Może to być czekolada, napój lub coś innego, co ma sprawić komuś radość.

Na popularnej platformie z krótkimi filmikami wideo, którą jest TikTok, znajdziemy wiele filmów opatrzonych tagiem #dlakuriera. Możemy zobaczyć na nich, co niektóre osoby nadające paczki w Paczkomacie decydują się zostawić jako upominek dla kuriera.

@asiasiek96 mam i ja #dlakuriera #kurierinpost ♬ Wasted Love (feat. Lagique) – Ofenbach

Jedna z użytkowniczek zostawiła czekoladę wraz z liścikiem. Ktoś inne z kolei napój energetyczny, co więcej, osoba ta doczekała się nawet wiadomości SMS z podziękowaniem.

Faktycznie, taki upominek i liścik mogą być naprawdę czymś miłym. Z pewnością praca kuriera nie jest łatwa. Każdy lubi być docenionym i takie małe gesty sprawiają, że czujemy dumę z tego co robimy. Wiemy bowiem, że jesteśmy komuś potrzebni.

Zazwyczaj narzekamy na kurierów, że nie przychodzą gdy jesteśmy w domu, lub pozostawiają paczkę pod drzwiami, albo awizo, gdy ktoś faktycznie paczkę powinien odebrać. Tutaj jednak widzimy, że to nie dotyczy wszystkich, a są również osoby, które są wdzięczne kurierom, za to że doręczają przesyłki, często pomimo zmęczenia i brzydkiej pogody, podczas której samemu nie chce nam się wychodzić z domu.

Czy zostawiać niespodziankę dla kuriera w Paczkomacie?

Niespodzianka w postaci łakoci czy napojów może być fajna, ale zastanówmy się, czy taka sytuacja nie może zostać wykorzystana przez osoby w złych celach? Czy kurier może czuć obawę przed zjedzeniem produktu, którego pochodzenia nie jest do końca pewien?

@xjuuli_lifestyle Zapraszam na mój vinted kotkafashion #trend #dlakuriera #niespodziankadlakuriera #prezent #vinted #dlaciebie ♬ Paparazzi – Kim Dracula

Oczywiście, można uznać, że zna nadawcę i wie od kogo prezent pochodzi. Ale czy takie danie nie mogą zostać spreparowane, a kurier mógłby stać się ofiarą głupiego żartu lub wręcz zemsty? Dlatego wiele osób może się bać takie słodycze konsumować.

Dlatego pojawia się coraz więcej głosów o tym, aby zamiast takich suwenirów po prostu pozostawić dla kuriera napiwek, z którym będzie mógł zrobić to co chce. Byłby on wówczas miłym dodatkiem do wypłaty i wydaje się, że pomysł ten ma wiele sensu i warto go przemyśleć, jeśli mamy chęć pozostawić w Paczkomacie dla kuriera jakąś niespodziankę.

Odpowiadając na pytanie tytułowe – tak, możemy taki upominek zostawić. Nikt nam tego nie zabrania. Pamiętajmy jednak o tym, aby zastanowić się co to powinno być. Żywność może wzbudzić pewne obawy. Sami musimy też być pewni, że jest świeża i może spędzić jakiś czas w warunkach, jakie panują w paczkomacie, zanim kurier ją wyjmie. Dlatego napiwek wydaje się dużo lepszym wyjściem.

Podobne artykuły