Czy myć zęby przed śniadaniem czy po śniadaniu?

Lifestyle Data publikacji: 18 grudnia 2020

Na BRIGHT SIDE ukazał się ciekawy artykuł, który odpowiada na pytanie, które wiele z Was mogło sobie zadawać. Dentyści rozwiązują w nim dylemat na temat tego, kiedy myć zęby. Czy robić to przed śniadaniem czy po śniadaniu.

Myć zęby przed śniadaniem czy po śniadaniu?

Zwykle zęby myjemy rano po przebudzeniu się, gdy robimy poranną toaletę. Następnie myjemy je wieczorem przed położeniem się do łóżka. Dentyści oceniają, że to dobra praktyka. Zęby powinno myć się przed śniadaniem. Dlaczego?

Otóż gdy śpimy, w naszej jamie ustnej rozmnażają się bakterie, które mogą niszczyć płytkę nazębną. To dlatego rano budzimy się z uczuciem niesmaku i z nieprzyjemnym oddechem.

Im szybciej umyjemy zęby po przebudzeniu się, tym skuteczniej zapobiegniemy działaniu bakterii, które również przedostają się na pokarm, który zjadamy.

Kolejnym ważnym argumentem jest to, że nie zaleca się mycia zębów przez 30 minut po posiłku. Niektóre produkty takie jak sok pomarańczowy czy kawa, które często towarzysza śniadaniu osłabiają szkliwo. Szczotkowanie zębów w takiej sytuacji niej jest więc dla nich korzystne.

Podobne artykuły