Czy kurier musi zadzwonić przed doręczeniem paczki?

Lifestyle Data publikacji: 07 czerwca 2019

Na pewno nie raz zdarzyła Wam się sytuacja, że na chwilę wyszliście z domu, a wtedy pojawił się kurier. Nie zadzwonił wcześniej i nie zdążyliście przez to odebrać przesyłki, po którą teraz musicie jechać do biura firmy kurierskiej.

Kurier nie musi dzwonić

Okazuje się jednak, że kurier wcale nie ma obowiązku dzwonić. Sposób funkcjonowania kuriera jest podobny do listonosza. Zazwyczaj kurierzy starali się dostarczyć paczki bo od tego mieli też dodatkowe premie. Niektórzy więc dzwonili, umawiali się w innych miejscach lub przyjeżdżali w innych godzinach. Doprowadzało to też do sytuacji gdzie paczki zostawiane były u sąsiadów czy wręcz nawet pod drzwiami bez żadnej informacji co zdarzyło mi się osobiście. Dostałam wtedy potwierdzenie odbioru paczki podczas gdy nie było mnie w domu.

Nie jest jednak ich obowiązkiem by do nas dzwonić i starać się dostarczyć paczkę gdy nie ma nas w domu w innej godzinie. Mogą po prostu zostawić awizo i odwieźć paczkę na bazę by tam można było potem ją odebrać. Dlatego też chętnie korzystam z Paczkomatów tam gdzie mogę.

Inne rzeczy, których nie musi robić kurier

  1. Wnosić paczek cięższych niż 30 kg
  2. Wydawać reszty
  3. Czekać, aż przy nim sprawdzimy przesyłkę

Podobne artykuły