Co potrafi wieloczynnościowy robot kuchenny?

Kuchnia Data publikacji: 03 czerwca 2020

Robot kuchenny to jeden z najbardziej praktycznych i pomocnych sprzętów kuchennych. Dzięki swojej wielozadaniowości może wyręczyć Cię w wyjątkowo uciążliwych i długotrwałych zajęciach, takich jak krojenie, ubijanie czy mieszanie gęstego ciasta. W odróżnieniu od klasycznego miksera – może pełnić funkcję blendera, wyciskarki do owoców, a nawet maszynki do mielenia mięsa czy obierania ziemniaków. Sprawdź, co jeszcze potrafi wieloczynnościowy robot kuchenny!

Wyrabianie ciasta

Uwielbiasz ciasta i ciasteczka, a na samą myśl o szarlotce wyjętej z pieca – ogarnia Cię nieopisany zachwyt? Perspektywa przygotowania ciasta zapewne wywoła w Tobie już dużo mniej entuzjazmu… na szczęście, by cieszyć się świeżymi wypiekami nie musisz wcale poświęcać wielu cennych minut na mieszanie składników. Wieloczynnościowy robot kuchenny całkowicie Cię w tym wyręczy! Model Easy Cook 3in1 wyposażony został w hak, trzepaczkę i mieszadło. Dzięki tym narzędziom przygotowanie ciasta złożonego z mąki, drożdży, cukru, soli, wody i tłuszczu to zaledwie 5 minut jego pracy. Równie szybko poradzi sobie z kremem do tortu i bitą śmietaną. W tym czasie możesz sięgnąć po ulubioną książkę lub zadzwonić do przyjaciółki. Brzmi dobrze, prawda?

Mielenie mięsa

Mielenie mięsa to jedna z najmniej lubianych czynności kuchennych. Ze względu na jej pracochłonność wiele osób z niej po prostu rezygnuje – kupując gotowe mieszanki garmażeryjne. Decydując się na sklepowe mięso mielone nie mamy jednak  pewności czy to, co się w nich znajduje to rzeczywiście pełnowartościowe mięso (wiele tego rodzaju produktów zawiera wypełniacze, stabilizatory i konserwanty). Na szczęście istnieje sposób, by skrócić tę czynność do absolutnego minimum, a jeśli posiadasz robot wieloczynnościowy, nie potrzebujesz nawet maszynki do mielenia mięsa. Większość modeli zaopatrzona jest w różnej grubości sitka, które precyzyjnie rozdrabniają kawałki wołowiny i wieprzowiny. Sitka najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej – co przesądza o   ich funkcjonalności i wytrzymałości. Wysoka moc mielenia daje szybki i perfekcyjny efekt.

Blendowanie

Wieloczynnościowe roboty kuchenne umożliwiają również blendowanie, czyli przygotowanie świeżych koktajlów owocowych, jedwabistego smoothie, zupy krem z warzyw oraz różnorodnych sosów do potraw. Brzmi wspaniale, prawda? Wytrzymałe ostrza ze stali nierdzewnej tną i mieszają składniki z niezrównaną precyzją. Wystarczy umieścić składniki w kielichu, nałożyć szczelną pokrywę i wcisnąć przycisk uruchomiający miksowanie. Po zakończeniu pracy odłącz pokrywkę i dzban od reszty urządzenia, by przelać powstały płyn i umyć części w zmywarce.

Wieloczynnościowy robot kuchenny może stać się niezastąpionym asystentem gotowania. Dzięki swoim różnorodnym funkcjom pozwoli Ci na szybkie i łatwe przygotowanie wielu nowych potraw, napojów
i deserów, którymi zaskoczysz bliskie Ci osoby. Na co jeszcze czekasz? Urzeczywistnij swoje kulinarne marzenia już dziś!

Podobne artykuły