Co na krzesła i leżaki? Poduszki ogrodowe, które uświetnią przestrzeń

Ogród Data publikacji: 24 maja 2021

Kiedy dni stają się coraz cieplejsze, nie ma nic lepszego niż relaks na świeżym powietrzu. Jeśli nie masz ogrodu, nie załamuj rąk. Nawet najzwyklejszy balkon lub taras można przemienić w miejsce idealne do wypoczynku. Sięgnij po poduszki ogrodowe na krzesła i leżaki, by uświetnić przestrzeń i zapewnić sobie wygodę. Jakie rozwiązania wybrać? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

Praktyczne poduszki na krzesła ogrodowe

Niezależnie od tego, czy urządzasz strefę relaksu w ogrodzie, na tarasie czy też na balkonie, musi ona zapewniać komfort wypoczynku. W przeciwnym razie nie zda egzaminu. Jednym z najłatwiejszych sposobów, by tego dokonać, są poduszki ogrodowe, które w kilka sekund przemienią zwykłe krzesło lub leżak w wygodne miejsce do relaksu. Żeby cieszyć się błogim lenistwem w objęciach poduszek ogrodowych, jedyne, co musisz zrobić, to je odpowiednio dobrać. Jak tego dokonać?

Żeby poduszka ogrodowa spełniała swoje zadanie, czyli zapewniała komfort wypoczynku, musi być dopasowana do mebla, na którym będzie leżeć. Inny wariant będzie bowiem pasował na krzesło, inny na leżak, a jeszcze inny ławkę wykonaną z palet. Na szczęście, dostępne na rynku poduszki na meble ogrodowe charakteryzują się sporym zróżnicowaniem. Z łatwością więc znajdziesz modele, które będą odpowiadać Twoim potrzebom.

Jeżeli aranżowana przestrzeń ma służyć nie tylko do wypoczynku, ale również spożywania posiłków, nie może w niej zabraknąć stolika z krzesłami. Wizja spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej nie napawa jednak optymizmem, chyba że zadbasz o wygodne poduszki na krzesła ogrodowe. Na rynku dostępne są zarówno wersje z oparciem, jak i bez niego. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy od Twoich indywidualnych preferencji.

Wygodne poduszki na leżaki i fotele ogrodowe

Żeby strefa relaksu zapewniała komfortowy wypoczynek, również i w niej nie może zabraknąć poduszek ogrodowych. Szczególnie dużą popularnością cieszy się poduszka na fotel ogrodowy. To wygodny model, który zapewnia wysoki komfort siedzenia. Pokrywa bowiem całą powierzchnię mebla – siedzisko, oparcie i podnóżek.

Wygodę wypoczynku zapewni również poduszka na leżak ogrodowy. Trudno wyobrazić sobie bez niej kilkugodzinny relaks na słońcu. Dlatego musi to być wygodny model. Poduszki na leżaki są najczęściej wypełnione pianką, która gwarantuje komfort wypoczynku.

Oprócz poduszek na rynku dostępne są również pokrowce na leżaki. Zabezpieczają one meble przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, dzięki czemu zachowują one na dłużej swoje walory użytkowe i piękny wygląd. Warto więc w nie zainwestować.

Poduszki ogrodowe – jak wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze poduszki ogrodowej warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Powinien on być dostosowany do wymiarów mebla. Zarówno zbyt mały, jak i zbyt duży wariant nie będzie odpowiedni. Negatywnie wpłynie bowiem na komfort wypoczynku.

Przyjrzeć należy się również wypełnieniu. Najpopularniejszym materiałem jest pianka. To trwałe, a zarazem wygodne rozwiązanie, które dobrze znosi ekspozycję na warunki zewnętrzne. Istotną rolę odgrywa również materiał wierzchni. Powinna to być mocna, gruba tkanina, która zabezpieczy piankę przed uszkodzeniem, a jednocześnie sama będzie trwała.

Co więcej, poduszka ogrodowa powinna być wyposażona w mocowanie. Może mieć ono formę sznurków, kieszeni albo rzepów. Dzięki temu nie będzie się przesuwać w trakcie użytkowania mebla. Warto zwrócić uwagę także na jakość jej wykonania. Wszelkie wystające nitki powinny budzić czujność.

Podobne artykuły