Cmentarze na Wszystkich Świętych zostaną zamknięte? To możliwe, ale nie ma na razie takiej decyzji.

Lifestyle Data publikacji: 05 października 2020

O możliwości zamknięcia cmentarzy na 1. listopada informuje portal popularne.pl. Z pewnością jest to duży cios dla wszystkich, którzy chcieliby w tym dniu odwiedzić groby bliskich i pielęgnować pamięć o nich.

Niestety scenariusz ten jest możliwy, a winna jest temu sytuacja epidemiologiczna, którą ostatnio mamy w naszym kraju. Liczba osób zakażonych stale rośnie i w ostatnich raportach przedstawianych przez Ministerstwo Zdrowie przekracza ona nawet 2 tys. osób dziennie.

Czy cmentarze będą zamknięte we Wszystkich Świętych?

Jak informuje portal popularne.pl Piotr Müller (rzecznik rządu) oznajmił, że w tej chwili nie ma dyskusji na temat tego czy zamknąć cmentarze. Nie wyklucza on jednak tego, że wraz z rozwojem sytuacji mogą być podjęte inne decyzje.

Już od kilku dni mówi się o możliwości wprowadzenia obostrzeń w związku z obchodzeniem święta Wszystkich Świętych. Zgromadzenia ludzi spotykające się przy grobach bliskich mogą być źródłem kolejnych zakażeń.

Dodatkowo sytuację zaognia to, że w dniu tym często podróżujemy po całym kraju odwiedzając groby bliskich znajdujące się w innych województwach. Takie działanie sprzyjałoby roznoszeniu się wirusa po kolejnych regionach – zauważmy, że Polska podzielona jest na obszary, w których obowiązują różne środki bezpieczeństwa. Najbardziej zaostrzone są one w powiatach znajdujących się w grupie czerwonej.

Podobne artykuły