Ciemne plamki na skórze? Użyj aloesu aby je usunąć!

Uroda Data publikacji: 14 sierpnia 2018

Jak usunąć ciemne plamy na skórze? Tego typu skazy na skórze są problemami natury estetycznej, ale chociaż nie zagrażają naszemu zdrowiu to chętnie byśmy ich się pozbyły. Możemy wykorzystać do tego celu żel aloesowy. Dzięki niemu usuniemy ciemne plamy ze skóry.

Ciemne plamy na skórze

Żel aloesowy w naturalny sposób usuwa martwe komórki skóry. Dzięki temu rozjaśnia ją, ale radzi sobie również z leczenie podrażnień czy stanów zapalnych. Zawiera ligninę, która sprawia, że żel aloesowy tak często stosowany jest w produktach kosmetycznych, które mają na celu rozjaśnić skórę i wyrównać jej koloryt. Oprócz tego zapobiega wysuszeniu skóry, poprawia jej elastyczność i działa przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.

Składniki

  • 1 łyżka żelu Aloe Vera
  • 1/2 łyżeczki olejku witaminowego E (można otworzyć kapsułkę z witaminą E)

Stosowanie

Oba składniki musimy ze sobą wymieszać. Następnie oczyszczamy twarz i nakładamy żel na ciemne plamy na skórze. Pozostawiamy go na 30 minut, a potem zmywamy. Kurację trzeba stosować regularnie ok. 2 razy w tygodniu. Dopiero regularne stosowanie zapewni nam pożądany efekt.

Aloes i sok z cytryny

Jest to również bardzo skuteczny sposób na wybielenie ciemniejszych plam na skórze. Wy przygotować maseczkę wybielającą musimy wymieszać ze sobą składniki, a następnie nałożyć je na oczyszczoną skórę. Sok z cytryny może podrażniać dlatego nie stosuj go na otwarte ranki. Nie trzymamy go na skórze tak długo, maksymalnie 10-15 minut. Gdy poczujesz dyskomfort natychmiast go zmyj.

Składniki

  • 3 łyżki żelu Aloe Vera
  • 2 łyżeczki miodu
  • sok z 1 cytryny
  • 4 łyżki ziemi  glinki multani mitti (ziemia fulerska)

Olejek z drzewa herbacianego i aloes

Oto kolejny przepis tym razem mniej podrażniający dla skóry. Do tego olejek z drzewa herbacianego ma bardzo dobre działanie dla skóry. Działa przeciwgrzybicznie, antybakteryjnie, oczyszczająco. Hamuje procesy starzenia się i łagodzi stany zapalne. Tak samo jak wcześniej nakładamy na oczyszczoną twarz na 20-30 minut. Po tym czasie zmywamy.

Składniki

  • 1 łyżka żelu Aloe Vera
  • 8 kropli olejku z drzewa herbacianego

Jeśli kurację będziesz stosować regularnie to po kilku tygodniach zauważysz już efekty. Trzeba być jednak cierpliwym, jak w większości przypadków naturalne kuracje są skuteczne pod warunkiem, że wykonujemy je regularnie i w długim okresie czasu.

Źródło artykułu: https://www.beautyepic.com/aloe-vera-for-dark-spots-on-face/

Podobne artykuły