Całe życie źle obieraliśmy cebulę. Oto sposób, który musicie wypróbować!

Kuchnia Data publikacji: 25 czerwca 2020

Obieranie cebuli wydaje się prostą czynnością, ale w gruncie rzeczy na ten temat możecie znaleźć wiele porad. Najczęściej dotyczą one tego co robić, aby nie płakać podczas obierania cebuli.

Sama wypróbowałam już wiele trików i nimi się dzieliłam. Dobrze sprawdza się schładzanie cebuli w zamrażarce, wtedy faktycznie mniej płaczemy podczas jej obierania. Sprawdzają się też gogle i można kupić nawet specjalne przeznaczone do tego właśnie celu.

Ja najczęściej teraz po obraniu opłukuję ją pod zimną wodą. Nie jest to może najskuteczniejszy sposób, ale zdecydowanie zmniejsza ilość łez, a przy tym nie wymaga wiele zachodu.

Jest jednak jedna rzecz, której nie lubię, a jest nią obieranie cebuli z łupiny. Zazwyczaj robię to nożem zdrapując ją i to jest moment, w którym oczy mogą piec. Okazuje się, że ktoś wpadł na inny całkiem fajny pomysł.

Zaczynamy od przekrojenia cebuli na pół, a następnie odcięciu końcówek. Potem kładziemy cebulę na blacie miejscem cięcia do dołu i uderzamy ją od góry. Obiera się sama :) Zobaczcie sami na wideo poniżej.

Podobne artykuły