9 genialnych zastosowań sody oczyszczonej dla Twojego ciała

Uroda Data publikacji: 27 stycznia 2017

Soda oczyszczona to produkt, który zapewne wiele z Was ma w swojej kuchni. Ma on wiele genialnych zastosowań, które warto znać.

1. Ból brzucha

Soda oczyszczona neutralizuje kwasy, które łagodzą problemy związane ze zgagą. Wystarczy wypić szklankę ciepłej wody z łyżeczką sody oczyszczonej i problem znika.

2. Pochłaniacz zapachów

Soda oczyszczona świetnie pochłania wilgoć oraz niemiłe zapachy. Wystarczy wsypać ją do miseczki, zakropić paroma kroplami olejku eterycznego i położyć w łazience. Soda przez długi czas będzie pochłaniać przykre zapachy oraz nadmiar wilgoci.

3. Usuwanie odcisków

Jeśli masz odcisku to możesz pozbyć się ich wykorzystując sodę oczyszczoną. Wystarczy wymieszać łyżkę sody oczyszczonej z ciepłą wodą tak by powstałą pasta. Nakładamy ją na odcisk i czekamy aż wyschnie. Wtedy możemy ją zdjąć. Zabieg powtarzamy dwa razy dziennie przez kilka dni.

4. Wybielanie zębów

Soda oczyszczona znana jest również jako domowy środek na wybielenie zębów. Dodaj łyżeczkę sody do odrobiny wody, tak by powstała gęsta pasta i wyszczotkuj nią zęby. Pamiętaj by potem dokładnie je wypłukać. Nie możesz też stosować tego sposobu częściej niż raz w tygodniu aby nie zniszczyć szkliwa.

5. Usuwanie przebarwień na paznokciach

Jeśli na paznokciach pojawiły się przebarwienia i chcesz ich się pozbyć to wystarczy wymieszać 1/2 szklanki wody z łyżeczką wody utlenionej i łyżką sody. Taką pastę nakładamy na paznokcie i pozostawiamy na dwie minuty. Potem zmywamy i zabieg powtarzamy raz na dwa miesiące. To wystarczy :)

6. Udrażnianie nosa

Wymieszaj szklankę ciepłej wody i 1/2 łyżeczki soli morskiej oraz 1/2 łyżeczki sody. Taką oto miksturą wypłucz zatoki i udrożnij nos na długo :)

7. Zapalenie jamy ustnej

Soda oczyszczona świetnie radzi sobie z zapaleniem jamy ustnej. Wymieszaj wodę i sodę i wypłucz nią usta. Zabieg powtarzaj dwa razy dziennie.

Podobne artykuły