Domowy sposób na worki pod oczami

Uroda Data publikacji: 18 marca 2019

Dzisiaj przedstawimy Ci domowy sposób na worki pod oczami. Jest to problem wielu kobiet i na taki stan rzeczy wpływ może mieć wiele rzeczy. Worki pod oczami mogą być nie tylko problemem związanym ze zmęczeniem, ale również stanem zdrowia. Przez to nasza twarz wygląda na zmęczoną i starszą. Nic więc dziwnego, że wiele z nas chce pozbyć się tego problemu. Dzisiaj podpowiemy Wam jak usunąć worki pod oczami. Dzięki temu odświeżysz swój wygląd.

Skąd biorą się worki pod oczami

Worki pod oczami czyli opuchnięcie dolnej powieki jest wynikiem zastoju limfy. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj przychodzi nam na myśl zmęczenie. To prawda, może być ono powodem powstania worków pod oczami. Przyczyn może być jednak więcej. Problem ten pojawia się zazwyczaj z wiekiem i jest efektem starzenia się, skłonność do niego możemy też odziedziczyć w genach po naszych rodzicach. Może to być też wynikiem chorób układu krążenia, nerek czy tarczycy.

Często jest to jednak problem związany z naszym trybem życia i dietą. Odżywiamy się nieprawidłowo. Palimy papierosy czy spożywamy alkohol. Do tego dużo siedzimy i pracujemy. Nic dziwnego, mamy przecież mnóstwo obowiązków i nie możemy z nich zrezygnować. Nie musimy jednak godzić się z workami pod oczami, lepiej jest po prostu rozwiązać ten problem.

Jak się pozbyć worków pod oczami?

Dzisiaj powiemy Ci jak wykonać kurację likwidującą worki pod oczami. Zanim jednak do niej przejdę chciałabym zdradzić Ci pewien sekret, który pomoże Ci zapobiec ich powstawaniu. Jest on bardzo prosty, a jedyne co musisz zacząć robić to pić więcej wody. Worki pod oczami spowodowane mogą być retencją wody i toksynami zatrzymanymi w tkankach skóry, która w tym miejscu jest bardzo delikatna i cienka. Dlatego jeśli zaczniesz pić więcej płynów możesz zapobiec powstawaniu worków. Woda będzie regularnie usuwana z organizmu, wraz z nią toksyny i nie dojdzie wtedy do opuchlizn.

Oczywiście najlepiej jest zmienić swoje życie i nawyki żywieniowe. Staraj się wypoczywać i wysypiać. Wiem, że nie zawsze jest to możliwe. Na pewno nie jedna młoda mama teraz chichocze ze śmiechu. Jeśli nie masz wpływu na swój tryb życia to postaraj się chociaż zmienić dietę. Ogranicz ilość soli i alkoholu. To one głównie powodują zatrzymanie wody w organizmie. Ogranicz spożywanie przetworzonej żywności. Staraj się gotować jak najwięcej sama bez stosowania półproduktów. Do tego włącz do swojej diety produkty, które działają moczopędnie np. pietruszka, pomidory, karczoch, zielona herbata.

Jeśli masz w domu jakiś krem z witaminą C, kofeiną czy miłorzębem japońskim to nałóż go pod oczy. Pobudza on krążenie limfy, a więc pomaga na opuchnięte oczy. Oczywiście to nie wszystko. Poniżej znajdziesz więcej domowych sposobów.

Jabłka na worki pod oczami

Będzie Ci do tego potrzebne jedno jabłko, które należy umyć, a następnie razem ze skórką zetrzeć na tarce. Następnie wkładamy je do lodówki na kwadrans, a po wyjęciu robimy sobie z niego maseczkę pod oczami. Pozostawiamy je na 15 minut i zmywamy. Spójrz teraz w lustro, opuchlizna się na pewno zmniejszyła :)

Fusy po kawie i herbacie

Kofeina usprawnia przepływ limfy. Dlatego możesz zrobić sobie maseczkę z fusów po kawie jeśli chcesz pozbyć się worków pod oczami. Równie dobrze zadziała torebka po zaparzeniu herbaty, herbata też zawiera kofeinę. Taki kompres z letnich fusów nakładamy pod oczy i pozostawiamy na kilkanaście minut, a najlepiej pół godziny.

Plastry ziemniaka na opuchnięte oczy

Potas jest świetnym sposobem na zmniejszenie opuchlizny. Sporą ilość potasu zawierają ziemniaki. Pokrój jednego ziemniaka w plasterki, a następnie plasterki ziemniaka połóż pod oczami i pozostaw na 10 minut. Dzięki temu opuchlizna zmniejszy się.

Plasterki ogórka

Podobnie jak ziemniaki zadziała kompres z plastrów świeżego ogórka. Jeśli masz go w kuchni to sięgnij po niego. Umyj i pokrój w plasterki, a następnie połóż pod oczy. Pozostaw go tak długo jak możesz, przynajmniej przez kwadrans. Po tym czasie oczyść skórę pod oczami.

Podobne artykuły