7 pomysłów na zimową dekorację domu

Dekoracje Data publikacji: 08 września 2020

Zimowe fototapety

Fototapety na ścianę to świetny pomysł na szybką zmianę charakteru wnętrza. Fototapeta to wielkoformatowy druk, który podobnie jak tapetę naklejamy na ścianie.

Zaletą fototapet jest mnogość motywów i wzorów, która tak naprawdę jest nieograniczona i zawsze znajdziemy coś co przypadnie nam do gustu, oraz coś co wyróżni nas na tle innych.

Łatwe klejenie fototapety na ścianie powoduje, że tak naprawdę, gdy tylko nam się znudzi, możemy ją zmienić na inną. Z pewnością poradzicie sobie z tym zadaniem sami.

Jeśli więc macie ochotę odmienić swój salon i stworzyć w nim iście zimowy klimat, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wasz salon przeniósł się dwa tysiące metrów nad ziemią, a z pozycji swojego fotela podziwiać będziecie górskie widoki.

Bogaty wybór fototapet znajdziemy w sklepie https://uwalls.pl.

Własne zdjęcia na ścianie

Fototapety z własnego zdjęcia to kolejna z możliwości tym razem całkowicie niepowtarzalna. Możliwość użycia swojej własnej grafiki na fototapecie nie tylko pozwala wyróżnić się, ale również daje nieograniczone możliwości, zwłaszcza jeśli mamy pewne zdolności w obsłudze programów graficznych.

Oczywiście możemy wykorzystać po prostu swoje własne zdjęcia, na których utrwalimy najpiękniejsze momenty i wydrukować je w postaci fototapety.

Malowane liście

To co kojarzy nam się z okresem przejściowym między jesienią, a zimą to właśnie spadające żółte liście z drzew.

Stąd mamy dla Was pomysł na zimową dekorację mieszkania, a są nią pomalowane liście.

Pomysł jest niezwykle prosty w wykonaniu bo wystarczy, że zbierzecie trochę liści, a następnie kupicie farbę w sprayu, którą znajdziecie w każdym z marketów budowlanych.

Zbierając liście zwróć uwagę, aby nie były całkowicie uschnięte i nadal były jeszcze elastyczne. Następnie rozłóż je na kartonie i pomaluj je z dwóch stron na kolor, który wybrałaś. Złote lub srebrne liście będą wyglądały bardzo gustownie.

Malowane szyszki

Kolejny pomysł, który nawiązuje do natury i znów wymaga od nas jedynie farby w sprayu. Oczywiście przyda się również parę szyszek, warto więc udać się na rodzinny spacer.

Wazon z lampkami choinkowymi

Wazon wypełniony lampkami choinkowymi stanowi bardzo fajną dekorację pomieszczenia. Wygląda wprost nieziemsko, zwłaszcza przy przygaszonym świetle.

Kupując do niego lampki najlepiej kupić krótszy łańcuch ledowych lampek – te nie nagrzewają się. Dlatego możemy do środka włożyć dodatkowe elementy np. wcześniej pomalowane szyszki.

Lampki najlepiej również kupić zasilane bateriami. Dzięki temu dekoracja jest mobilna, nie musi stać blisko gniazdka elektrycznego. Jest też bezpieczniejsza.

Własna śnieżna kula

Czy wiesz, że śnieżną kulę bez problemu zrobisz sama? Małe choineczki znajdziecie np. w IKEA. Nazywają się FEJKA. Słoik również bez problemu kupicie w wielu sklepach. Powstaje pytanie, z czego zrobić śnieg?

Aby zrobić sztuczny śnieg możemy wykorzystać wiele rzeczy, które mamy w domu. Możemy na przykład blenderem zmielić zwykłe papierowe ręczniki.

Bardzo ładnie wygląda też soda oczyszczona, która ma gładką fakturę i wygląda jak taki delikatny śnieg.

Słoje z zimowymi akcentami

Co najbardziej kojarzy Wam się z zimą? Mandarynki, orzechy laskowe lub włoskie? Słoiki z uchem kupicie w wielu sklepach. Do tego trochę dzianiny, wstążka i elementy kojarzące się z zimą. Dekoracja gotowa.

Podobne artykuły