7 genialnych sposobów na zamaskowanie kabli w domu

DIY Data publikacji: 08 stycznia 2017

Nikt nie lubi brzydkich wiszących lub plątających się po ziemi kabli. Zobaczcie 10 sposobów na ukrycie ich, dzięki czemu Wasze mieszkanie będzie wyglądało lepiej :)

1. Dostawka do ściany

To bardzo ciekawy gadżet z przedłużaczem, który stawiamy obok ściany :) Dzięki temu większość kabli jest schowanych, a zawsze gdy potrzebujemy coś podłączyć możemy go odsunąć.

fot. think.bigchief.it

2. Pudełko po butach

Pudełko po butach to pomysł, który każdy z nas może wykonać. To bardzo prosty pomysł, wystarczy zrobić otwory, a żeby ładniej wyglądały włożyć w nie takie osłonki jak do otworów wentylacyjnych w drzwiach.

fot. zszywka.pl

3. Sztuka z kabli

Możesz też wykorzystać kable, których nie możesz schować w kreatywny sposób tworząc z nich taką dekorację :)

fot. jasminhome.blogspot.com

4. Uniwersalna puszka listwowa

To bardzo sprytny gadżet, który możecie kupić. Kable ciągniecie listwą i w każdym jej miejscu możecie zrobić sobie gniazdko bez rycia dziur w ścianie.

fot. pinterest.com

5. Listwy maskujące

Nawet zwykłe listwy maskujące, które kupicie już od kilku złotych będą wyglądać lepiej niż wiszące kable. Dodatkowo plastikowe listwy możecie malować farbami, którymi pomalowane są ściany. Są różne kształty, zwłaszcza te zaokrąglone wyglądają schludnie.

fot. firefold.com

6. Dodatkowa listwa przypodłogowa

Jeśli już macie listwy przypodłogowe, w których nie możecie poprowadzić dodatkowych kabli to zawsze możecie kupić dodatkowe specjalnie na nie. Są robione specjalne listwy do rozprowadzania kabli, które przymocowuje się do już istniejących. Wygląda to całkiem ładnie, a kable nie wkurzają już i nie rzucają się w oczy.

Podobne artykuły