6 sposobów na wykorzystanie WD-40 w swoim domu!

DIY Data publikacji: 20 listopada 2018

WD-40 to popularny środek w sprayu, który służy do smarowania i wypierania wody. Ma bardzo duże zdolności do penetrowania szczelin. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go w wielu miejscach. Co ciekawe środek ten ma wiele różnych nieoczywistych zastosowań, które dzisiaj postaramy się Wam przybliżyć.

Czyszczenie skórzanych mebli

WD-40 penetruje, czyści i chroni naturalną skórę. Dlatego nadaje się do usuwania zabrudzeń ze skórzanych mebli. Możesz go wykorzystać gdy zaplamisz meble od jeansów czy dziecko popisze je długopisem. Pamiętaj tylko by użyć do tego delikatnej ściereczki z mikrofibry.

Czyszczenie ścian

Dziecko zaszalało z kredkami na ścianie? Możesz wykorzystać WD-40 swoich usunięcia. Jest tylko jedno ale, nadaje się jedynie do błyszczących farb, które producent wyposażył w odporność na zmywanie. Na innych ścianach lepiej z niego nie korzystać. Zawsze możesz wypróbować go w jakimś niewidocznym miejscu np. za szafą.

Rozdzielenie szklanek

Zdarzyło Ci się włożyć kiedyś szklankę w szklankę i potem nie mogłaś ich rozdzielić? Wykorzystaj WD-40 i spryskaj krawędzie i powoli staraj się je rozdzielić. Pamiętaj tylko o tym, że szklanki potem muszą być bardzo dobrze umyte zanim zaczniesz z nich pić.

Nieparujące lustro

Chcesz aby lustro w łazience nie parowało gdy bierzesz gorącą kąpiel? Umyj je, a na koniec spryskaj WD-40 i wypoleruj. Taka metoda zapobiegnie parowaniu lustra nawet przez miesiąc czasu. Wypróbuj ten trik w swojej łazience :)

Usuwanie gumy do żucia

Guma do żucia przykleiła się np. do dywanu? Możesz ją usunąć spryskując ją WD-40.

Pozbądź się kleju po naklejkach

Gdy oderwiesz naklejkę z jakiejś rzeczy pozostaje na niej ślad kleju. Aby łatwo go usunąć spryskaj go WD-40 i pozostaw na parę minut, a potem usuniesz go z łatwością.

Podobne artykuły